23. 04. 2018 20:32 , článok bol aktualizovaný 24. 04. 2018 06:18 | TORONTO/TASR

Biela dodávka zrážala v Toronte chodcov, desať ľudí zomrelo

Polícia potvrdila, že ďalších 15 je zranených.

Biela dodávka vrazila do chodcov na chodníku v Toronte
Biela dodávka vrazila do chodcov na chodníku v Toronte Foto: TASR

Desať ľudských životov si vyžiadal incident, ktorý sa stal v pondelok podvečer v centre kanadského mesta Toronto, kde do skupiny chodcov narážala dodávka. 

 

Ďalších 15 ľudí je zranených, uviedol to šéf torontskej polície Mark Saunders. Zároveň zverejnil meno domnelého páchateľa, ktorého polícia zadržala krátko po incidente. 

 

Incident bol zámerný, motív stále nie je známy

Páchateľ z miesta činu aj s vozidlom ušiel. Polícia ho následne o niekoľko blokov ďalej zadržala. Idenfikovala ho ako 25-ročného Aleka Minassiana z torontského predmestia Richmond Hill a polícia o ňom doposiaľ nemala záznam. Saunders na tlačovej konferencií podľa stanice BBC tiež uviedol, že incident bol zrejme zámerný, jeho motív však doposiaľ známy nie je.

Biela dodávka vrazila do chodcov na chodníku v Toronte
Biela dodávka vrazila do chodcov na chodníku v Toronte Foto: TASR
 

Očitý svedok incidentu, ktorý sa odohral na rušnej križovatke ulíc Yongeova a Finchova, uviedol, že dodávka vyšla na chodník a rýchlosťou približne 80-100 kilometrov za hodinu zrážala chodcov.

"Vyšiel na chodník a jedného po druhom začal zrážať chodcov. Len tak zničil toľkým ľuďom život. Každému, kto sa mu dostal do cesty," uviedol pre CTV News svedok, pričom dodal, že medzi obeťami je aj osoba, ktorá tlačila detský kočík.

Kanadský minister verejnej bezpečnosti Ralph Goodale na Twitteri poďakoval záchranným zložkám za odvedenú prácu a incident označil za "odporný útok".

Incident v Torote sa stal v čase, keď tam prebieha stretnutie šéfov diplomacií skupiny G7.


Komentáre ( 0)