24. 04. 2018 15:48 | JINDŘICHOV HRADEC/pg

Na detskom ihrisku niekto nastražil lanko, takmer sa na ňom obesilo dievčatko (5)

Malá Irenka si zranila krk a rozbila hlavu.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock/MariaSbytova

Obyčajné popoludnie na detskom ihrisku v českom Jindřichově Hradci sa mohlo skončiť tragédiou. Päťročné dievčatko si nevšimlo, že medzi stĺpiky tam niekto natiahol lanko. Malá Irenka doňho narazila a zranila si krk a rozbila hlavu, informoval portál tn.cz.

Nastraženú pascu si nevšimli ani dospelí. „Dcéra sa tam hrala s kamarátom zo škôlky. Natiahnutú šnúru si nevšimla, skončila so zraneným krkom a hlavou," povedala jej mama Jaroslava.

Lanko bolo medzi stĺpmi pevne natiahnuté, pripevniť ho tam mohli aj deti. „Väčšinou sa tu hrajú menšie deti, ale niekedy tu behajú aj osem či desať roční chlapci, ktorí to tu zaväzujú. Niekedy sa na tom aj hojdajú," uviedla návštevníčka ihriska.

Podľa matky zraneného dievčatka mohlo ísť o nevinnú detskú hru, chlapci si vraj neuvedomili, čo mohli spôsobiť. Lekárka po ošetrení jej dcéru prepustila z nemocnice domov, Jaroslava ju však musela celú noc pozorovať.

Dievčatko sa zo šoku spamätalo, no mamička varovala aj ostatných rodičov. „Chcela by som varovať aj ostatných rodičov, aby si ihrisko najprv prešli, než tam pustia hrať sa svoje deti," dodala. Polícia vyšetruje, či išlo o nevinnú hru alebo zámer deťom ublížiť.

Komentáre ( 0)