14. 05. 2018 17:23 | LIVERPOOL/pg

Si náš hrdina a bojovník. Ľudia sa naposledy prišli rozlúčiť s Alfie Evansom

Postávali popri ceste s kvetmi a plyšákmi, ktoré hádzali na prechádzajúci smútočný pochod.

Pohreb Alfieho Evansa.
Pohreb Alfieho Evansa. Foto: Profimedia
Pohreb Alfieho Evansa.
Pohreb Alfieho Evansa.
Pohreb Alfieho Evansa.

Príbeh chlapčeka Alfieho Evansa, o ktorého život bojovali rodičia aj na súde, zasiahol ľudí po celom svete. Stovky priaznivcov sa s ním naposledy prišlo rozlúčiť do ulíc britského Liverpoolu, informoval Mail Online.

Aj keď jeho rodičia zariadili súkromný pohreb iba pre niekoľko príbuzných a blízkych priateľov, ani na jeho fanúšikov nezabudli. Pozvali ich k futbalovému štadiónu Goodison Park.

Ľudia postávali popri ceste s kvetmi a plyšákmi, ktoré hádzali na prechádzajúci smútočný pochod. Aflieho rodičia sedeli v aute s bielou rakvou, ktoré malo na streche nápis z kvetov „Náš hrdina." 

Pohreb Alfieho Evansa.
Pohreb Alfieho Evansa. Foto: Profimedia
 

Na ďalších autách bol z kvetov vytvorený nápis „bojovník," „syn," či „synovec." Alfieho priaznivci začali spontánne tlieskať, keď kolóna okolo nich prechádzala. Niektorí z nich iba ťažko zadržiavali slzy, napísal portál tn.cz.

Najsrdcervúcejší bol pohľad na jeho plačúceho otca Toma, ktorým sa ľuďom naskytol cez okno vozidla. Takmer dvojročný Alfie trpel neurčenou neurologickou poruchou, podľa lekárov bol v semivegetívnom stave.

Nariadili ho preto odpojiť od prístrojov, rodičia s tým však nesúhlasili. Súdy však dali za pravdu nemocnici, museli ho teda odpojiť. Bez prístrojov žil štyri dni, zomrel 28. apríla.