25. 05. 2018 06:02 | SOUL/TASR

Severná Kórea je naďalej otvorená rozhovorom s USA

Vyhlásil to severokórejský viceminister zahraničných vecí len niekoľko hodín po prekvapivom oznámení Trumpa o zrušení summitu USA-KĽDR.

Južná Kórea privítala výber Singapuru za miesto summitu Trumpa a Kima
Južná Kórea privítala výber Singapuru za miesto summitu Trumpa a Kima Foto: TASR/AP Photo/Wong Maye-E

Severná Kórea je stále ochotná viesť rozhovory so Spojenými štátmi. Uviedol to v piatok severokórejský viceminister zahraničných vecí Kim Kje-gwan v reakcii na štvrtkové oznámenie amerického prezidenta Donalda Trumpa o zrušení plánovaného summitu USA-KĽDR.

Vyhlásenie Kim Kje-gwana priniesla severokórejská štátna tlačová agentúra KCNA. Došlo k nemu len niekoľko hodín po prekvapivom oznámení Trumpa, uviedla agentúra Jonhap.
"Vyjadrujeme našu ochotu sadnúť si so Spojenými štátmi tvárou v tvár a kedykoľvek a v akomkoľvek formáte vyriešiť problémy," uviedol vo vyhlásení viceminister. 

Ďalej povedal, že jednostranné rozhodnutie USA summit zrušiť len dokazuje, aké závažné nepriateľstvo vládne aj naďalej medzi Spojenými štátmi a KĽDR, čo podľa jeho slov svedčí o naliehavej potrebe schôdzky lídrov oboch krajín. 

"Náš záväzok urobiť pre mier a stabilitu sveta i Kórejského polostrova všetko, čo je v našich silách, ostáva nezmenený a my sme otvorení pri poskytnutí času a príležitosti USA," dodal.

Komentáre ( 0)