25. 05. 2018 12:50 | PRAHA/Blesk.cz

Drsný odkaz pašeráčky Terezy najlepšej kamarátke: Zmija, dostala ma do basy

Tvrdé slová adresovala Simone, ktorá novinárom ochotne porozprávala aj o ich spoločných cestách do Pakistanu.

Češka Tereza pri výsluchu.
Češka Tereza pri výsluchu. Foto: YouTube/Jamws Bond

Boli najlepšie priateľky, teraz sa nenávidia. Keď si Tereza H. (22), ktorá je obvinená z pašovania deviatich kilogramov heroínu v pakistanskej väznici prečítala, čo o nej v médiách rozpráva jej bývalá kamarátka Simona H. (23), rozhodla sa reagovať.

Zadržaná Češka sa doteraz akýmkoľvek otázkam týkajúcich sa svojho prípadu vyhýbala, aby si neuškodila. Hovoriť nechcela o tom, ako sa jej heroín do kufra dostal, ani o svojich spoluobvinených. Keď jej ale český denník Blesk na jej žiadosť zaslal niektoré články, ktoré o jej prípade vyšli, mlčanie prelomila.

Svojej bývalej kamarátke Simone, ktorá ochotne hovorila o ich spoločných cestách do Pakistanu, ale aj o práci vo švajčiarskom erotickom klube, venovala Tereza celé dve strany svojho listu. Označila ju za osobu, ktorá na ňu zrejme poslala colníkov. "Keď vás niekto dostane do kriminálu - je to zmija. Keď vás niekto dostane do kriminálu a potom stavia svoju" kariéru "na vašom nešťastí - je to podlá zmija. Ale, keď vás dostane do kriminálu tzv. najlepšia kamarátka, stavia svoju kariéru na vašom nešťastí, tvrdí, že ona sama je nevinná a všade okolo klame, tak to zamrzí, VEĽMI !!! " napísala Tereza.

Dôvod, prečo sa k nej Simona takto zachovala, je podľa nej jasný. "To, že sa chcela vždy zviditeľniť, som vedela. Ale, že zájde až tak ďaleko? Neviem, na čo jej to bolo ... Určite plače nad tým, že som" slávnejšia "než ona, haha," myslí si zadržaná Češka.

Teraz ľutuje, že nedala na kamarátov, ktorí ju vraj pred Simonou varovali. "Pýtali sa ma: Prečo sa s ňou bavíš? Veď je úplne hlúpa, akurát si s ňou robíš hanbu! Ja som im odpovedala, že ju mám rada takú, aká je, čo bola CHYBA. Teraz vidím, že inteligenčne je na tom naozaj lepšie i hojdací kôň, a už ju nechcem NIKDY vidieť !!!, " má jasno Tereza.

Mosty sa ale rozhodla spáliť aj Simona. "Na jednej strane si prajem, aby sa vrátila, pretože to neprajem nikomu, taký trest, ale na druhej strane ... Už sa jej neozvem. Pokiaľ ona áno, tak jej odpoviem, ale to, čo sa stalo, zaťažilo celú moju rodinu. Je to sklamanie. Dozvedieť sa o najlepšej kamarátke toto, to by šokovalo každého," povedala po Terezinom zadržaní v januári.

ČO POVEDALA SIMONA O TEREZE:

O jej povahe:

"Je to dobrý človek a má dobré srdce, ale to, čo sa stalo teraz, ma dosť zarazilo."

O Terezinom zadržaní na letisku:

"Bol to taký falošný úsmev. Taký proste ... neviem. Jej reakcia mi neprišla normálna. Hrozí jej doživotie, alebo trest smrti ... "

O cestách do Pakistanu:

"Leteli sme tam spolu, ja som tam bola asi týždeň a ona tam potom zostala. Hovorila, že chce ešte nafotiť nejakú sériu fotiek. "

"Mne celý čas tvrdila, že tam len fotí. Mohlo sa stať, že ja som tam išla za fotením a jej niečo podstrčili, ale to vážne neviem. "

"Ja som za to dostala dvestotisíc českých korún."

O práci vo švajčiarskom erotickom salóne:

"Tereza tam bola asi dvakrát a potom začala jazdiť do Pakistanu. Ja som tam jazdila asi dva roky. Ale neboli to len sexuálne služby, ako sa píše. Mám veľmi bohatú klientelu, išlo aj o večere a tak."

O šéfovi gangu Tárikovi:

"Ako, keď išla cez neho fotiť, kto iný by jej to podstrčil? Logicky. Ja o inej osobe neviem. Ja som tam išla len pofotiť, ďalej som to nerozoberala. Tereze som verila. Dosť sme si verili. Netušila som, čo sa stane. "

Komentáre ( 0)