28. 05. 2018 09:55 | NEW JERSEY/jh

Šokujúce zatknutie mladej mamičky na pláži: Policajt ju udieral do hlavy

Incident teraz vyšetruje polícia v New Jersey.

Tvrdý zásah polície na pláži v USA
Tvrdý zásah polície na pláži v USA Foto: YouTube.com

Mladá Američanka z Philadelphie sa vybrala s rodinou na pláž počas osláv sviatku Memorial Day (Deň pamiatky padlých). Ani vo sne by ju nenapadlo, že prežije jeden z najhorších dní svojho života.

Incident, ktorý sa odohral na pláži v New Jersey, šokoval nie len okolostojacich ľudí, ale najmä tých, ktorí si ho potom následne pozreli na internete. Nikto to celé nakrútil na mobilný telefón.

Emily Weinman tvrdí, že nič zlé neurobila. Dvaja policajti ju zadržali, spútali a pri tom ju jeden z nich viackrát silno udrel priamo do hlavy. Potom ju chytil silno pod krkom, čo jej znemožňovalo dýchanie. Celé sa to odohralo pred očami jej priateľa a malej, iba 18-mesačnej dcéry.

„Neodporujte!“ kričal na Emily jeden z policajtov, zatiaľ čo druhý ju udieral. „Nemáte právo, aby ste ma takto udierali!“ vrátila im Emily.


A čo zatknutiu predchádzalo? To sa z videa nedozvieme, ale Emily zverejnila na Facebooku svoju verziu. Údajne sa jej a priateľa spýtali na vek, pretože videli, že majú so sebou alkohol.

Povedali im, koľko majú rokov a tiež zdôraznili, že nepili, čo museli policajti vidieť, pretože fľaše od piva ešte neboli ani otvorené. Policajtom to ale nestačilo. Stále pri nich stáli a sledovali ich. 

„Povedala som im, či nemajú niečo lepšie na práci ako zastavovať mladistvých ľudí a zakazovať im piť alkohol, keď sa dejú oveľa závažnejšie veci. Odpovedal mi na to, že nás už chceli nechať tak, ale teraz si ma zapíšu,“ píše Emily.  Tá im odmietla povedať svoje meno a dať preukaz totožnosti, pretože vraj neurobila nič zlé.

Povedali jej, že v tom prípade ju budú musieť zatknúť a nebrali na vedomie to, že na pláži mala malé dieťa. Pristúpili k nej s putami, ona začala cúvať a zakričala na svojho priateľa. Potkla sa, spadla na zem a v tom už na nej boli policajti. Jeden z nich ju surovo búchal do hlavy. 

Emily napísala, že v jednej chvíli omdlela, pokúšala sa vstať a bránila sa. V tom ju policajt chytil pod krk, zvalil ju na zem a udrela si hlavu. Stratila dych a nemohla sa nadýchnuť, oni ju však ďalej spútavali.

Američanka ešte nemá 21(vek dospelosti v USA), čo policajtom aj uviedla, s tým, že nič nepila. Podľa nej to policajti prehnali, preto aj zverejnila toto video.

Ako uviedol Daily Mail, policajti sú z policajného oddelenia Wildwood a celý incident už vyšetruje polícia.  

Komentáre ( 0)