30. 05. 2018 15:09 | OSTRAVA/TASR

V Ostrave sa zabarikádoval muž s bombou. Polícia ho postrelila

Polícia evakuovala obyvateľstvo z okolia niekoľkých stoviek metrov.

Muž sa zabarikádoval s bombou v dome v Ostrave
Muž sa zabarikádoval s bombou v dome v Ostrave Foto: TV NOVA

V jednom z rodinných domov v ostravskej štvrti Poruba sa v stredu zabarikádoval muž. Polícii sa ho zakrátko podarilo zadržať.

Zabarikádovaný muž mal pri sebe nástražný výbušný systém. Na policajtov namieril zbraň a tí ho strelili do nohy. Postrelenému muža následne odviezli do nemocnice.

Policajti dorazili na miesto v stredu dopoludnia na základe oznámenia od príbuzných a známych. Podľa nich muž asi mesiac svoje bydlisko neopustil a rodina sa o neho bála.

"Policajti na mieste zistili, že muž žije. Pohľadom cez okno zistili, že v dome môže byť nástražný výbušný systém. Začali sme vyjednávanie," uviedol riaditeľ moravskosliezskej polície Tomáš Kužel.

Vyjednávanie nebolo úspešné, pričom hrozilo riziko výbuchu. Policajti zásahovej jednotky a pyrotechnik preto vnikli do domu a muža zadržali. Ešte predtým muž namieril na policajtov svoju zbraň, zasahujúci policajti ho postrelili.

Muž sa podľa Kužela nachádza v starostlivosti lekára. Dodal, že počas zásahu došlo aj k spusteniu výbušného systému a policajti museli urýchlene objekt opustiť. Polícia aktuálne vyšetruje, čo sa presne stalo.

Policajti bezprostredné okolie domu uzavreli, nikoho nepúšťali dovnútra a odkláňali tiež dopravu. Polícia evakuovala obyvateľstvo z okolia niekoľkých stoviek metrov.

Komentáre ( 0)