11. 06. 2018 10:26 | USA/TASR

Robert de Niro naživo na Tony Awards: Trumpa poslal do ...

Vyslúžil si za to obrovský aplaus a standing ovation.

Robert de Niro urazil Trumpa
Robert de Niro urazil Trumpa Foto: Reuters

Americký herec Robert de Niro urazil prezidenta Donalda Trumpa na nedeľňajšom slávnostnom odovzdávaní divadelných cien Tony Awards v New Yorku.

Ako na sociálnej sieti Twitter uviedli viacerí účastníci galavečera, de Niro prišiel na javisko a bez akéhokoľvek predslovu povedal: "Chcem povedať len jedno. Do r... s Trumpom! (Fuck Trump)" Za jasotu a ovácií publika, ktoré tvorili divadelní herci, režiséri a producenti, de Niro dodal: "Toto už viac neznamená 'Preč s Trumpom!', toto znamená 'Do r... s Trumpom.'" De Niro už svoj komentár ďalej nerozvádzal a začal predstavovať speváka Brucea Springsteena, uviedla agentúra Reuters.

Televízna stanica CBS, ktorá udeľovanie cien vysielala naživo, v nedeľu večer odvysielala de Nirove vyjadrenia bez zvuku. Živé prenosy v USA už niekoľko rokov televízie vysielajú s niekoľkosekundovým časovým oneskorením, aby sa prípadné nadávky mohli včas vystrihnúť.

Oscarový herec Robert de Niro už v minulosti niekoľkokrát zaujal voči Trumpovi kritické stanovisko.

Na udeľovaní cien Tony najviac zabodovala divadelná hra o najznámejšom čarodejníckom učňovi na svete a muzikál odohrávajúci sa v Izraeli.

Najlepším novým muzikálom sa stal The Bands visit, ktorý dovedna získal až desať ocenení vrátane ceny za najlepšiu réžiu a obe hlavné úlohy.

Cenu v kategórii najlepšia nová divadelná hra získal Harry Potter a prekliate dieťa (Harry Potter and the Cursed Child). Ocenený bol v šiestich kategóriách.

VIDEO: CBS/TONY AWARD PRODUCTIONS

 

Komentáre ( 0)