20. 06. 2018 10:45 | USA/jh

Moderátorka to nezvládla a rozplakala sa v priamom prenose. Za všetko môže táto správa

Rozcítila ju aktuálna informácia o separovaní detí od rodičov na hranici Mexika s USA.

Rachel Maddowová sa rozplakala v priamom prenose
Rachel Maddowová sa rozplakala v priamom prenose Foto: YouTube.com

Populárna americká moderátorka televízie MSNBC Rachel Maddowová sa rozplakala v priamom prenose a nedokázala dočítať aktuálnu správu. Týkala sa Trumpovej migračnej politiky, ktorej výsledkom sú rozdelené rodiny.

Rachel mala prečítať informáciu, na ktorú nebola vopred pripravená. V mimoriadnej správe sa písalo, že na hranici odoberajú prisťahovalcom malé deti, dokonca aj bábätká a zriaďujú pre nich „útulok". Rodiny pri rozdeľovaní plačú a kričia. Najhoršie to prežívajú najmä deti, ktoré nahrnú do jednej oplotenej miestnosti, kde ležia na zemi (viď. fotografia). V Texase by mali byť až tri takéto zariadenia.

Odobraté deti prisťahovalcov na hranici Mexika s USA
Odobraté deti prisťahovalcov na hranici Mexika s USA Foto: Profimedia.sk
 

Moderátorka sa správu snažila dočítať, ale zakaždým ju prerušili jej emócie a plač. Nakoniec sa ospravedlnila a dala slovo kolegovi, redaktorovi z Texasu.

Rachel Maddowová sa následne na Twitteri ospravedlnila divákom za svoj výstup a priložila aj správu, ktorú mala pôvodne v televízii prečítať, uviedol Daily Mail.

Na protest proti tejto migračnej politike, ktorej výsledkom sú rozdelené rodiny, plánujú starostovia z celých USA odcestovať na hranicu Texasu s Mexikom. Vo štvrtok ráno sa zhromaždia na tlačovej konferencii v obci Tornillo, ktorá je hraničným priechodom. Akcie sa má podľa očakávania zúčastniť aj starosta Los Angeles Eric Garcetti.


Komentáre ( 0)