27. 06. 2018 08:32 | THAJSKO/TASR

Tváre mladých futbalistov, ktorí sú už piaty deň uviaznutí v jaskyni v Thajsku

Záchranári dúfajú, že ich objavia v jednej z chodieb vo väčšej hĺbke.

Thajskí futbalisti, ktorí uviezli v jaskyni
Thajskí futbalisti, ktorí uviezli v jaskyni Foto: CNN/Facebook

Thajskí záchranári, dobrovoľníci a príslušníci armády vrátane potápačov pokračovali v stredu v pátraní po skupine mladých futbalistov a ich trénerovi, ktorí uviazli v jaskyni na severe krajiny. Po nezvestných už piaty deň niet ani stopy, informujú agentúry Reuters a DPA.

Pátranie po 12 mladistvých vo veku od 11 do 16 rokov a ich 25-ročnom trénerovi komplikuje silný a vytrvalý dážď. Ten navyše spôsobil vo vnútri jaskynného komplexu Tcham Luang Nang Non v provincii Čiang Rai vzostup hladiny vody.

Mladí futbalisti uviazli v jaskyni v Thajsku
Mladí futbalisti uviazli v jaskyni v Thajsku Foto: TASR
 

Skupina v jednej z jaskýň uviazla v sobotu po futbalovom tréningu. Na základe správ, ktoré si vymenili členovia tímu, sa zistilo, že plánovali preskúmať jaskyňu, pričom si so sebou vzali baterky na svietenie a nejaké jedlo. Úrady sa domnievajú, že v dôsledku silného dažďa došlo v tom čase v oblasti k náhlym záplavám, ktoré im znemožnili dostať sa z jaskyne von.

Záchranárom a vojenským potápačom sa podarilo dostať do skalnej komory v hĺbke niekoľkých kilometrov, pričom dúfali, že tam skupinu objavia. Zostali však sklamaní.

Dúfajú, že sa im uviaznutých podarí nájsť v jednej z komôr vo väčšej hĺbke či objaviť iný vchod do rozsiahlej jaskyne, napísal denník Bangkok Post.

V Thajsku je v súčasnosti obdobie dažďov. Zvlášť v horských oblastiach môže dochádzať k náhlym záplavám.

 

Komentáre ( 0)