03. 07. 2018 12:34 | PRAHA/tn.cz

Najskôr úsmev, potom plač: Češka Tereza už stráca v Pakistane nervy

Jej prípad opäť odročili.

Češka Tereza na súde v Pakistane.
Češka Tereza na súde v Pakistane. Foto: reprofoto/Facebook/Lahore News

V pondelok sa na súde v pakistanskom Láhaure opäť objavila Češka Tereza H., ktorá podľa  vyšetrovateľov v kufri pašovala skoro desať kíl heroínu. Blondínka však na rozdiel od iných pojednávaní tentoraz neudržala nervy na uzde, píše tn.cz.

Ako ukazujú zábery pakistanskej televízie Lahore News, pri príchode do súdnej siene Tereza rozdávala úsmevy na všetky strany ako už niekoľkokrát v minulosti.

ZDROJ: Facebook/Lahore News

Ale všetko sa zmenilo, keď bolo hlavné pojednávanie opäť odročené, aktuálne na budúci týždeň. Pakistanské médiá totiž píšu, že pri odchode zo súdnej siene sa frustrovaná Tereza rozplakala.

Vraj veľmi zle znáša odlúčenie od príbuzných a rozčuľuje ju neustále odsúvanie jej prípadu. Už podľa vlastných slov nemôže ďalej čakať.

Jej frustrácia je pomerne pochopiteľná - pojednávania súdov už bolo v minulosti odročené naozaj mnohokrát, často z veľmi bizarných dôvodov. Raz kvôli kriketovému turnaju, inokedy zase kvôli poruche v elektrárni, ktorá viedla k masívnym výpadkom prúdu.

Tereza H. skončila v putách na začiatku tohto roka na letisku v Láhaure po tom, čo pri kontrole kufra colníci objavili deväť kíl heroínu. Nie je jasné, aký vysoký trest jej za pašovanie drog vlastne hrozí.

Komentáre ( 0)