04. 07. 2018 14:09 | PHOENIX/kc

Dôchodkyňa (92) zavraždila svojho syna, lebo ju chcel dať do starobinca

Incident sa odohral na predmestí amerického Phoenixu.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/Askolds Berovskis

Americká dôchodkyňa (92) zastrelila svojho o dvadsať rokov mladšieho syna preto, že ju chcel umiestniť do domova pre seniorov. Pokúsila sa zabiť aj jeho priateľku, ktorá sa však ubránila. Informoval o tom portál CNN.

Incident sa odohral na predmestí Phoenixu v štáte Arizona. Páchateľka Anna Blessingová bývala v spoločnej domácnosti so synom, ktorý jej oznámil, že život pod jednou strechou s ňou už nezvláda a potrebuje profesionálnu starostlivosť.

Žena, ktorá o tom nechcela ani počuť, sa uchýlila k extrémnemu riešeniu - niekoľkými výstrelmi z pištole syna zastrelila a následne namierila aj na jeho priateľku (57). Začal sa súboj o zbraň, ktorý vyhrala mladšia zo žien. Blessingová však zrazu vytiahla ďalšiu pištoľ, no skončilo sa to rovnakým výsledkom. Privolaní policajti našli páchateľku sedieť v kresle.

Po zatknutí sa priznala, že mala v pláne po čine spáchať samovraždu. Posledné, čo od nej syn počul, boli tieto slová: „Chcel si ma pripraviť o život, ja ti zoberiem ten tvoj." Súd stanovil kauciu na 500-tisíc dolárov a poslal ženu do väzby. Dôchodkyňa čelí obvineniu z vraždy prvého stupňa. 

Komentáre ( 0)