05. 07. 2018 19:10 | NEW YORK/TV Markíza

Deň nezávislosti v USA okrem ohňostrojov a súťaží spestrila aj žena na Soche slobody

V Houstone oslavy museli zrušiť.

Američania oslavujú Deň nezávislosti.
Američania oslavujú Deň nezávislosti. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Plné ulice amerických vlajok, veľkolepé ohňostroje a sprievody. Američania si pripomenuli Deň vyhlásenia nezávislosti. Tradičné oslavy však v niektorých oblastiach ohrozilo vyčíňanie počasia či protesty. Ostrov so sochou slobody v New Yorku museli dokonca evakuovať.

Jednou z tradícií, ktoré k tomuto vlasteneckému sviatku neodmysliteľne patria, je súťaž v jedení hotdogov. Súťažiaci musia svoje žalúdky potrénovať dopredu, aby zvládli zjesť dva až trikrát viac, než je tomu zvyčajne. Mužskému výhercovi sa podarilo zjesť za 10 minút 74 hotdogov, víťazke z radov žien 37.

Neopakovateľná atmosféra, ktorú neuvidíte nikde inde, vraj každý rok panuje v Bristole na Rhode Islande. Tradičný sprievod tu organizujú už 233 rokov. Tento rok ho neprekazili vysoké horúčavy ani páliace slnko.

Extrémne počasie však prekazilo zábavu obyvateľom Houstonu. Mesto muselo po silných lejakoch a bleskových záplavách oslavy zrušiť. Vodiči uviazli v zatopených autách a pomáhali si, ako vedeli.

Nečakaný stav pohotovosti mali na newyorskom ostrove, kde sa týči turistami vyhľadávaná Socha slobody. Na jej podstavec vyliezla žena, na protest proti politike rozdeľovania rodín imigrantov. Vo výške asi 30 metrov nad zemou strávila tri hodiny. Policajti sa ju snažili presvedčiť, aby zišla dole, nakoniec ju zachraňovali pomocou lán a popruhov.

 

Komentáre ( 0)