11. 07. 2018 07:09 | VARŠAVA/TASR

V okolí Varšavy hľadajú nebezpečného šesťmetrového pytóna. Ak bude hladný, zaútočí

Ľudí varovali, aby sa neprechádzali vonku a nespali pod holým nebom.

V okolí Varšavy hľadajú nebezpečného pytóna.
V okolí Varšavy hľadajú nebezpečného pytóna. Foto: Facebook/Animal Rescue Polska

Poľská polícia vyzvala občanov v povodí rieky Visla neďaleko hlavného mesta krajiny Varšavy na maximálnu ostražitosť. Dôvodom je zatiaľ neúspešné pátranie po pytónovi tigrovitom, ktorého zhodenú kožu našli počas víkendu v regióne.

Odborníci neodkladne upozornili, že vzhľadom na to, že koža bola zrejme čerstvo zhodená, je pytón, ktorého dĺžka sa odhaduje na päť-šesť metrov, hladný a zaútočí, len čo dobije energiu. Aktuálne teplé a slnečné počasie však plazovi praje.

Informovali o tom spravodajská televízia TVN24, ako aj ďalšie poľské i zahraničné zdroje. Organizácia Animal Rescue Poland, ktorá na webe zverejnila aj fotografie zhodenej kože, varovala občanov z oblasti, aby sa neprechádzali vonku a nespali pod holým nebom. Súčasne apelovala na ich ostražitosť.

ZDROJ: Facebook/Animal Rescue Polska

Polícia kontroluje všetkých známych miestnych chovateľov plazov, aby si overila, či pytón nepochádza z takéhoto chovu, aj keď nemožno vylúčiť, že ho ktosi do krajiny prepašoval. Pytón tigrovitý (Python molurus) patrí medzi najväčšie hady planéty a jeho prirodzeným územím výskytu je južná a juhovýchodná Ázia.

 

Komentáre ( 0)