23. 07. 2018 06:33 | DUBAJ/TASR

Irán zasiahlo ďalšie zemetrasenie, zranených je 25 ľudí

Šlo o štvrté zemetrasenie v Iráne v priebehu uplynulých dvoch dní.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com

Najmenej 25 zranených si vyžiadalo zemetrasenie s magnitúdou 5,8, ktoré v pondelok zasiahlo juhovýchod Iránu deň po tom, ako pri iných otrasoch na západe krajiny utrpelo zranenia takmer 290 ľudí. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na iránske štátne médiá.

"Doteraz bolo pri útekoch v dôsledku zemetrasenia zranených 25 ľudí, ktorých previezli do nemocníc v meste Kermán," povedal pre tlačovú agentúru Tasním šéf miestneho krízového úradu. 

Zemetrasenie zasiahlo 40 dedín, do ktorých boli vyslané záchranné tímy, uviedol pre agentúru ISNA hovorca Červeného polmesiaca v provincii Kermán. 

Podľa údajov americkej geologickej služby USGS, ktorá sleduje seizmickú aktivitu na celom svete, oblasť postihlo zemetrasenie s magnitúdou 5,5 a jeho epicentrum sa nachádzalo 37 kilometrov východne od mesta Kermán v hĺbke 10 kilometrov. 

Šlo o štvrté zemetrasenie v Iráne v priebehu uplynulých dvoch dní, všíma si Reuters. Stredne silné zemetrasenie s magnitúdou 5,9, ktoré zasiahlo v nedeľu popoludní hornatú oblasť na západe Iránu, si vyžiadalo najmenej 287 zranených. Dve slabšie zemetrasenia s magnitúdami 4,7 a 5,7 zasiahli už skôr v nedeľu juhoiránsku provinciu Hormozgán, odkiaľ však neprichádzajú informácie o prípadných zraneniach.

Komentáre ( 0)