27. 07. 2018 15:50 | MOSKVA/TASR

Putin pozval Trumpa do Moskvy

Ich osobné rokovanie v Rusku si však vyžaduje vytvorenie správnych podmienok.

Donald Trump a Vladimír Putin.
Donald Trump a Vladimír Putin. Foto: Jussi Nukari/Lehtikuva via AP

Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že pozval svojho amerického partnera Donalda Trumpa na osobné rokovanie do Moskvy, ktoré si však podľa neho vyžaduje vytvorenie správnych podmienok. Informovala o tom v piatok spravodajská stanica Sky News.

Čo sa týka Trumpovho pozvania do Washingtonu, ktoré nasledovalo po americko-ruskom summite vo fínskych Helsinkách zo 16. júla, Putin je podľa vlastných slov "pripravený" vycestovať. Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť John Bolton však v stredu vyhlásil, že Trump navrhol toto stretnutie odložiť na budúci rok.

Putin sa k tejto záležitosti vyjadroval počas cesty do Johannesburgu v Juhoafrickej republike, kde podotkol, že v dôsledku sankcií voči Rusku sa z meny stala "zbraň", pričom rastie vplyv čínskeho jüanu.

V Spojených štátoch medzitým podľa Sky News pokračuje "politická búrka" okolo Trumpa, keďže sa objavili správy, že údajne vedel v predstihu o stretnutí svojho syna s ruskými agentmi pred prezidentskými voľbami v roku 2016. Cieľom tohto stretnutia malo byť získanie kompromitujúcich informácií o vtedajšej Trumpovej protikandidátke Hillary Clintonovej.

Komentáre ( 0)