30. 07. 2018 15:12 | PARÍŽ/jh

Video, ktoré pobúrilo Francúzsko: Žena dostala od cudzieho muža na ulici facku

Mladá Francúzska ho zverejnila na internete.

Francúzska dostala na ulici facku od neznámeho muža
Francúzska dostala na ulici facku od neznámeho muža Foto: YouTube.com

„Keď som sa vracala domov, narazila som na muža, ktorý ma začal sexuálne/verbálne obťažovať. Nebol prvý, no nemohla som to akceptovať a nechať sa ponižovať. Povedala som mu "drž hubu". Hodil za to po mne popolník, potom prišiel až ku mne a na verejnosti pred množstvom ľudí mi strelil facku. Je to neodpustiteľné správanie. Deje sa to každý deň, kdekoľvek a nepoznám ani jednu slobodnú ženu, ktorá by to nezažila. Som už chorá z toho, že sa nemôžem cítiť bezpečne na ulici. Veci sa musia zmeniť a je nutné spraviť zmenu, hneď!" Tento text zverejnila mladá Francúzska aj s videom na YouTube.com.

Študentka sa stala obeťou sexuálneho obťažovania na ulici a následne fyzického útoku od neznámeho muža, ktorému jeho urážlivé slová nedarovala. Stalo sa to na rušnej ulici v Paríži, hneď vedľa kaviarne, kde sedelo množstvo ľudí. Niektorí muži po incidente vstali zo stoličiek a prišli nahnevane k mužovi. Jeden si dokonca vzal so sebou aj stoličku.


Marie Laguerre (22) svoju zlú skúsenosť zverejnila na internete ako výstrahu. Francúzska vláda tento problém rieši už dlhodobo. Zavádza pokuty za obťažovanie a sexistické poznámky na ulici. Nové nariadenie by malo byť v platnosti už na jeseň tohto roku. Finančná pokuta sa bude pohybovať od 90 do 750 eur, uviedla BBC.

Marie sa ospravedlnenia nedočkala. Odišla domov a neskôr sa vrátila do reštaurácie, aby našla svedkov incidentu a mohla to nahlásiť na polícii. Majiteľ reštaurácie jej dal záznam z videokamery, na ktorom bol incident ako dôkazový materiál.

Prípadom sa už zaoberá polícia, vyšetruje ho ako sexuálne obťažovanie a násilnú udalosť. Útočníka zatiaľ nenašli.

Komentáre ( 0)