06. 08. 2018 14:35 , článok bol aktualizovaný 06. 08. 2018 14:52 | SOČI/kc

Tragédia v Soči: Chlapec (†7) sa utopil v kanáli pred očami bezmocnej starej mamy

Zastaraná kanalizácia zo 60. rokov minulého storočia si vyžiadala krutú daň.

Posledné momenty života Kolju Malkova zachytili na kameru okoloidúci ľudia.
Posledné momenty života Kolju Malkova zachytili na kameru okoloidúci ľudia. Foto: reprofoto: YouTube/Vladimir. M

Ruské primorské letovisko Soči zažilo čierny víkend. Za tragických okolností zahynuli pri dvoch rôznych incidentoch tri deti: sedemročný chlapec sa utopil v kanáli, ďalšie dve deti zomreli pri pokuse preplávať rozvodnenú rieku. Informoval portál newsru.com.

Posledné momenty života Kolju Malkova zachytili na kameru okoloidúci ľudia. Nešťastie sa stalo na zaplavenej ulici v Soči. Zastaraná kanalizácia zo 60. rokov minulého storočia si vyžiadala krutú daň. Kanál bol totiž bez poklopu. Chlapec v ňom zmizol pred očami svojej starej mamy, ktorá nemala šancu ho zachrániť. Prúd ho okamžite strhol a zmizol v šachte.

Žena zohýnajúc sa nad miestom, kde sa chlapec stratil, začala kričať a okoloidúci ľudia najskôr nechápali, čo sa stalo. Zúfalá babka, ktorá strážila vnuka na prázdninách, pobehovala z miesta na miesto. Telo chlapca našli záchranári až po niekoľkých hodinách.

Miestne úrady sa snažili tragickú udalosť vysvetliť ako „nešťastnú zhodu náhod". Faktom je, že pri budovaní kanalizácie sa nerešpektovali predpisy a otvor mal mať dávno svoj poklop.

Paradoxne, s krytom sa nepočítalo pre obavu, že prívalové povodne by ho mohli vymrštiť do vzduchu a hrozilo by, že niekoho zraní.