06. 08. 2018 15:49 , článok bol aktualizovaný 06. 08. 2018 21:02 | BOLOGNA/TASR

Výbuch na talianskej diaľnici má jednu obeť, ohnivá guľa napáchala obrovské škody

Zranených sú desiatky.

Na snímke pohľad z helikoptéry na výbuch na diaľnici 6. augusta 2018 v talianskej Bologni.
Na snímke pohľad z helikoptéry na výbuch na diaľnici 6. augusta 2018 v talianskej Bologni. Foto: Twitter

Talianske orgány korigovali v pondelok večer smutnú bilanciu obetí explózie cisternového kamióna na diaľnici neďaleko letiska talianskeho mesta Bologna smerom nadol. Znamená to, že v súlade s pôvodnou informáciou prišla o život len jedna osoba, a nie ako neskôr informovali kompetentní dve osoby.


Počet zranených prevyšuje šesť desiatok, viacerí z nich sú v nemocniciach vo vážnom stave.

Z videozáznamu, ktorý medzičasom zverejnila talianska polícia, je zrejmé, že vodič cisterny narazil krátko pred nešťastím v kolóne do iného kamióna a istý čas po vzbĺknutí plameňov došlo k mohutnej explózii. To už bol inkriminovaný úsek diaľnice, našťastie, evakuovaný.

Po výbuchu vozidla došlo k reťazovej reakcii, k viacerým výbuchom v okolí, sčasti aj iných motorových vozidiel, ktoré vzplanuli po tom, čo na ne dopadli horiace kusy explodovaného kamióna, ale aj ku kolapsu časti diaľničného mosta. Podľa televízneho kanála TRC došlo i k výbuchu reštaurácie, pred ktorou bolo zaparkované motorové vozidlo. Explózia rozbila okenné tabule, mnohí sa domnievali, že došlo k zemetraseniu, istý muž hovoril zasa o možnom atentáte.

 

Koordinátor zásahu hasičov na mieste nešťastia hovoril o mimoriadne silnej tlakovej vlne. Ich prácu značne sťažovali vysoké teploty.

Výbuchy na autostráde, ktorá vedie pri Bologni pozdĺž tamojšieho letiska, ani na jednom z neďalekých parkovísk, nenarušili prevádzku vzdušného prístavu. Polícia dočasne hermeticky uzavrela viacero cestných komunikácií.

Vyšetrovanie okolností, ktoré viedli k tragickému nešťastiu, je v plnom prúde.