08. 08. 2018 09:50 | MARSÁ ALAM/kc

Manželka tragicky zosnulého českého turistu opísala desivý útok žraloka

Obec Bánov, z ktorej muž pochádzal, zažíva čierne obdobie. Miestnych v poslednom čase akosi pričasto kosí zubatá.

Mólo pri hoteli Calimera Habiba Beach Resort v egyptskom letovisku Marsá Alam.
Mólo pri hoteli Calimera Habiba Beach Resort v egyptskom letovisku Marsá Alam. Foto: shutterstock/SaKaLovo

Český turista Petr (†42), ktorého pred týždňom zabil v egyptskom letovisku žralok, po sebe zanechal dve maloleté dcéry. Mladšia z nich spolu s matkou len o vlások unikli rovnakému osudu. Ďalšia dcéra bola v osudný moment na hotelovej izbe, necítila sa dobre.

Tragicky zosnulý muž pochádzal z malej obce Bánov v Bielych Karapatoch. Miestni na neho spomínajú ako na príjemného a pracovitého človeka, píše denník blesk.cz. Dedina prežíva čierne obdobie, počas troch týždňov totiž prišlo o život až 7 miestnych ľudí: časť z nich zahynula pri rôznych nehodách, ďalší zomreli prirodzenou smrťou.

Petrova matka sa po tragédii zrútila, v nedeľu pre ňu musela prísť sanitka. Manželka Andrea uviedla, že tragédii sa prizerala aj sedemročná dcéra, ktorá sa rovnako ako jej otec, chystala skočiť do mora. Píše o tom portál tn.cz.

„Dcéra čakala kým jej plavčík prinesie záchrannú vestu. Manžel skočil do vody, náhle sa otočil a zúfalo sa snažil dostať späť. V tom som zbadala veľký tieň a Petr zmizol pod hladinou. Následne sa vyvalila krv," opísala chvíle hrôzy pani Andrea D..

Rodina z Bánova navštívila Egypt prvýkrát. Na dovolenku šetrili dlho, väčšinu peňazí pohltila oprava domu.


Komentáre ( 0)