09. 08. 2018 09:39 | BÁNOV/tn.cz

Z vysnívanej dovolenky nočná mora: Žiadny pohreb nebude, hovorí Andrea, ktorej žralok zabil manžela

Žralok v Egypte zaútočil na otca dvoch detí priamo pred očami rodiny.

Češka Andrea, ktorej žralok zabl manžela, prehovorila
Češka Andrea, ktorej žralok zabl manžela, prehovorila Foto: Reprofoto tn.cz

Mala to byť ich prvá spoločná exotická dovolenka, skončila ale najhoršie, ako mohla. Otca dvoch detí z Česka zabil v Egypte žralok - a to priamo pred očami zdesených príbuzných. Manželka pre TV NOVA prehovorila o tragédii na kameru. Priznala, že pohreb rodina nechystá.

Pozrite si reportáž TV Nova, v ktorej zdrvená manželka rozpráva o útoku žraloka

 

Pretože rodina z Bánov mala starosti s opravami domu, trvalo dlhšiu dobu, než sa jej podarilo na prázdniny v Egypte našetriť. Doteraz príbuzní navštevovali iba miesta v Českej republike a dvakrát sa pozreli do Chorvátska. Dovolenka v Marsá Alam mala byť výnimočná.

"Šetrili sme na ňu, plánovali ju dlho, nemohli sme sa dočkať. Pretože máme starosti s domom a so všetkým tu, tak sme si chceli oddýchnuť a užiť si," zverila sa pani Andrea (43).

Lenže dovolenka dopadla strašne. Žena počas jediného okamihu prišla o svojho manžela (42) - a dve dievčatá (7 a 14 rokov) o otecka. Ten neprežil útok žraloka, ktorý rodinu prekvapil pri móle, kde sa chceli kúpať.

"Manžel vliezol do vody a začal plávať ... No a teraz vidím z ničoho nič, že sa obráti, začal mávať rukami a snažil sa plávať späť. V tom som okolo neho uvidela veľký čierny tieň ... Videla som z vody vystrčený chvost, behom chvíľky sa naraz rozlialo strašne veľa krvi," opísala hrozivú udalosť zdrvená žena.

Tá bola v čase útoku s mladšou dcérou na brehu. Dievča totiž nevedelo plávať, a tak spolu čakali na plavčíka, až prinesie záchrannú vestu. Staršia dcéra zostala na izbe v hoteli, mala teplotu.

Manželka sa po útoku zrútila

Keď žralok muža stiahol pod hladinu, manželka Andrea začala zbesilo pobehovať okolo. Kričala o pomoc, po chvíli sa ale zrútila. Keď sa prebrala, ľudia ju polievali vodou. Dcéra bola pri nej.

Tu si môžete pozrieť celý rozhovor s Češkou, ktorej žralok usmrtil manžela

 

Tragédia sa odohrala iba dva dni pred návratom rodiny do Česka. Po útoku žena ani deti na nič nečakali a vydali sa domov. Poisťovňa im pomohla cestu sprostredkovať, cestovali tajne. Na letisku v Česku na príbuzných čakala sanitka, ktorá ich odviezla preč.

Rodina pohreb nechystá

Manželka je z celej udalosti otrasená. Keď hovorila s reportérom, ako by bola duchom neprítomná. A dcéry na tom nie sú o moc lepšie. Staršie dievča neudržalo slzy. "Malá, tá to nesie ako-tak, ale tá staršia, tá to nesie veľmi ťažko. Na oteckovi dosť viseli," oznámila Andrea. Pohreb rodina nechystá. "Bude spopolnený bez obradu, bez ničoho," oznámila manželka.

Český turista v Egypte zahynul v piatok tesne po tom, čo skočil z móla do mora. Podľa starostu Marsa Alam bola smrť veľmi rýchla, Petr mal zahynúť hneď po prvom uhryznutí žralokových čeľustí. Čo žralok v tejto oblasti robil, vyšetrovatelia zisťujú. Médiá stále špekulujú nad tým, že na vine mohla byť loď, ktorá vyhodila do mora kusy mäsa - čo je zakázané. Túto verziu príbehu ale tamojší starosta odmieta.

Komentáre ( 0)