09. 08. 2018 17:05 | USA/TV Markíza

Otrasný prípad väznených detí na púšti v USA: Trénovali ich na streľbu na školách

Päťčlenná skupina držala deti odrezané od sveta, kde ich učili aj strieľať.

V Novom Mexiku na púšti väznili deti v hrozných podmienkach
V Novom Mexiku na púšti väznili deti v hrozných podmienkach Foto: AP

V otrasných podmienkach, na samote, v púštnej oblasti v Novom Mexiku našla polícia 11 podvyživených detí. Boli v zlom stave, oblečené do handier a zrejme aj bez prístupu k čistej pitnej vode.

Políciu zalarmovala matka nezvestného vážne chorého 3-ročného chlapca Abdul-Ghaniho Wahhaja. Jeho otec vraj pred zmiznutím tvrdil, že chce zo syna vyhnať diabla. Vyšetrovatelia po dvoch mesiacoch pátrania natrafili na toto opustené miesto. To, čo našli, ich šokovalo. Otec tu, 2000 km ďaleko od domova spolu s ďalším mužom a troma ženami, držali deti vo veku jedného až 15 rokov.

V Novom Mexiku na púšti väznili deti v hrozných podmienkach
V Novom Mexiku na púšti väznili deti v hrozných podmienkach Foto: AP
 

Vo väzbe už sedí 5 ľudí. Všetkých obvinili zo zneužívania detí.

Medzi podvyživenými jedenástimi deťmi však hľadaný trojročný chlapec nebol. Polícia ale na mieste objavila jedno bezvládne telo dieťaťa. Či patrí práve Abdulovi, doteraz nepotvrdila.

Mrazí aj z ďalších zverejnených informácií. Na mieste našli nabité útočné pušky a dokonca aj vlastnú strelnicu. Podľa informácií zo súdnych spisov muži učili deti strieľať.

Podľa nevlastného rodiča jedného z nich, ich dokonca trénovali na masovú streľbu na školách. Vyšetrovatelia však zatiaľ bližšie informácie o údajnom výcviku komentovať nechcú.

 

Komentáre ( 0)