13. 08. 2018 10:29 , článok bol aktualizovaný 13. 08. 2018 12:28 | BUNTINGFORD/kc

Krutá pomsta robotníka: Nezaplatili mu, tak im s bagrom zničil domy a smial sa na tom

Muž počkal na policajtov a bol očividne spokojný.

Robotník zničil bagrom niekoľko domov.
Robotník zničil bagrom niekoľko domov. Foto: reprofoto: YouTube/Garry Jordan

Obyvateľov anglického mesta Buntingford poriadne vystrašil muž, ktorý s bágrom začal demolovať jeden dom za druhým. Bungalovy, ktoré predtým sám pomáhal postaviť, boli už takmer hotové. O pár týždňov sa do nich mali nasťahovať majitelia.

Nahnevaný robotník údajne nedostal zaplatené a uchýlil sa k extrémnemu „riešeniu". Daniel Neagu (31) vážne poškodil päť domov a po vyčíňaní si skazu fotografoval. Svedkovia uviedli, že sa pri tom dobre zabával a na jeho tvári bol celý čas badať úsmev.

Celková hodnota budov, ktoré zničil, je dva a pol milióna libier ( 2 800 000 eur), škodu odhadli na 500-tisíc. Hrozí, že niektoré bungalovy majú natoľko poškodenú statiku, že ich budú musieť celé strhnúť. Robotník je momentálne vo väzbe a v pondelok by sa mal postaviť pred sudcu. Informoval britský denník thesun.co.uk.


Políciu zavolala majiteľka jedného z nových domov, ktorá sa obávala, že ho postihne rovnaký osud. Neagu vraj vyhlásil, že mal v úmysle zdemolovať iba stavby, za ktoré nedostal zaplatené.

„Najskôr som si myslela, že je to zemetrasenie alebo bomba. Smial sa a robil si fotky. Keď prišla polícia, bol úplne pokojný a vysvetlil, prečo to urobil," uviedla majiteľka jedného z bungalovov, ktoré zostali nedotknuté. 

Komentáre ( 0)