14. 08. 2018 19:14 | JANOV/TV Markíza

Obrovská tragédia v Taliansku! Takto spadol most v Janove

Počet obetí je najmenej 35, zahynulo aj jedno malé dieťa.

Zrútenie mosta v Janove
Zrútenie mosta v Janove Foto: TASR

Pri Janove sa zrútila časť diaľničného mosta a to práve v čase, keď po ňom prechádzali autá.

Záchranári už hodiny prehľadávajú trosky. Počet mŕtvych stúpol na minimálne 35. Zahynulo aj jedno malé dieťa.

Krátko predpoludním sa zrútil približne 200 metrov dlhý úsek mosta na frekventovanej diaľnici. V tom čase po ňom prechádzali kamióny, aj autá zahraničných turistov. Niektoré automobily sa po páde mosta zrútili z vyše 40-metrovej výšky.

Z mosta sa podľa ČT24 zrútil aj český kamionista, ktorý úsekom práve prechádzal. Lekári ho vytiahli živého.

 

 

Niektoré autá popadali z mosta aj do rieky. Záchranári neustále prehľadávajú trosky aj vraky zničených áut. Podarilo sa im vytiahnuť viacero ľudí, ktorí pád prežili. Päť ľudí je v nemocnici s ťažkými zraneniami.

Železobetónový Morandiho most je známy aj ako most, ktorý prechádza ponad rieku Polcevera. Je súčasťou diaľnice A10 medzi Janovom a taliansko-francúzskou štátnou hranicou. Je to tiež jediný diaľničný okruh, ktorý obchádza Janov.

Zrútenie mosta v Janove
Zrútenie mosta v Janove Foto: TASR
 

Nehoda úplne paralyzovala dopravu v meste aj na diaľnici, kde sa vytvárali dlhé kolóny. Pád mostu môže celkovo skomplikovať dopravu vo vrcholiacej dovolenkovej sezóne v celom regióne.

Celý diaľničný most pred zrútením meral asi kilometer, viedol cez nákupné centrá, obytné domy a priemyselnú zónu. Pod mostom je tiež železničná trať, ktorá vedie do Milána. Celé okolie po páde preventívne evakuovali.

 

Komentáre ( 0)