17. 08. 2018 12:05 , článok bol aktualizovaný 17. 08. 2018 12:01 | NEW HAVEN/kc

Chaos v parku pri univerzite v USA: Po požití syntetickej marihuany skolabovalo 76 ľudí

Väčšinu ľudí po ošetrení už prepustili z nemocnice, niekoľko osôb bolo ešte vo štvrtok večer v kritickom stave.

Zdravotníci pomáhali ľuďom, ktorým prišlo nevoľno, niektorí upadli do bezvedomia, zvracali a boli letargickí.
Zdravotníci pomáhali ľuďom, ktorým prišlo nevoľno, niektorí upadli do bezvedomia, zvracali a boli letargickí. Foto: TASR/Brian A. Pounds/Hearst Connecticut Media via AP

Záchranári v americkom meste New Haven v štáte Connecticut mali plné ruky práce, keď takmer 80 ľudí skolabovalo po požití syntetickej marihuany. Do parku neďaleko Yalskej univerzity sa zbiehali sanitky zo širokého okolia. Zdravotníci aj sociálni pracovníci pomáhali ľuďom, ktorým prišlo nevoľno, niektorí upadli do bezvedomia, zvracali a boli letargickí. Informoval portál nbcconnecticut.com.

Miestne úrady uviedli, že zdravotné problémy po požití syntetickej marihuany s označením K2 postihli vo štvrtok 76 ľudí. Ďalších 17 osôb ošetrovali ešte v stredu. Zatiaľ nie je jasné, či v oboch prípadoch hromadného predávkovania išlo o ten istý druh marihuany.


Svedkovia opísali situáciu v parku pri univerzite ako totálny chaos. Väčšinu ľudí po ošetrení už prepustili z nemocnice, niekoľko osôb bolo ešte vo štvrtok večer v kritickom stave.

Syntetická marihuana prezývaná „spice" (v preklade korenie) má rastlinný základ, ktorý je posprejovaný chemickým látkami - laboratórne vyrábanými kanabinoidmi.

Polícia v New Haven uviedla, že drogu niekto v meste rozdával zadarmo, čím chcel docieliť aby sa ľudia stali závislými a pravidelnými „klientmi".

Komentáre ( 0)