18. 08. 2018 10:29 , článok bol aktualizovaný 18. 08. 2018 12:00 | RÍM/TASR

Z trosiek mosta v Janove vytiahli ďalšie telá, vrátane deväťročného dievčatka

Podľa záchranárov sú pravdepodobne všetky osoby, predtým vyhlásené za nezvestné, už nájdené

Zrútenie mosta v Janove
Zrútenie mosta v Janove Foto: TASR

Telo 30-ročného muža našli v troskách zrúteného diaľničného mosta v talianskom meste Janov, počet obetí na životoch sa tak zvýšil na 42. V sobotu o tom informovala talianska štátna rozhlasová stanica.

V správe sa uvádza, že podľa presvedčenia záchranárov sú pravdepodobne všetky osoby, predtým vyhlásené za nezvestné, už nájdené. K tomuto záveru úrady dospeli, keď sa im ozval starší muž a povedal, že je v poriadku a nebol v utorok na mieste tragédie.

Úrad miestneho prefekta, ktorý vydáva oficiálne počty mŕtvych, vyhlásil, že zatiaľ nemá informácie o najnovšie nájdených telách, upozornila v sobotu tlačová agentúra AP.

Ešte pred 30-ročným mužom vytiahli z trosiek trojčlennú rodinu. Hasiči našli telá deväťročného dievčatka a jeho rodičov spolu s "úplne zničeným" vrakom auta, v ktorom v čase nešťastia cestovali.

V Taliansku je v sobotu v platnosti štátny smútok za obete nešťastia, ku ktorému došlo tento týždeň v utorok. Štátny pohreb niektorých obetí sa uskutoční v sobotu na poludnie v Janove. Na smútočnej ceremónii sa plánuje zúčastniť aj taliansky prezident Sergio Mattarella. Rodiny niektorých obetí sa rozhodli ceremóniu bojkotovať a vyjadriť tak svoj hnev na talianske úrady kvôli nešťastiu.

Časť mosta Ponte Morandi sa zrútila v utorok krátko predpoludním počas búrky, pričom sa zo 45-metrovej výšky zrútilo aj viac než 30 osobných i nákladných vozidiel.

Talianska vláda v piatok oficiálne spustila proces odobratia licencie diaľničnej spoločnosti Autostrade per l'Italia, ktorej pripisuje zodpovednosť za nešťastie. Podľa premiéra Giuseppeho Conteho táto spoločnosť nesie zodpovednosť za celú tragédiu a nemôže sa z nej vykúpiť ani prísľubom znovuvybudovania janovského diaľničného mosta. Samotná spoločnosť akékoľvek zanedbanie v prípade odmieta.

Komentáre ( 0)