21. 08. 2018 12:39 | LONDÝN/jh

Britská turistka z trajektu nespadla, ale skočila. Údajne bola opitá

Potvrdil to aj jej otec, ktorý prezradil, že jeho dcéra by mala vyhľadať pomoc.

Britka skočila z trajektu pri Chorvátsku
Britka skočila z trajektu pri Chorvátsku Foto: TASR

Britská turistka Kay Longstaff, ktorú zachránili z mora po tom, ako spadla z trajektu a v mori prečkala celú noc, bola údajne v ten večer opitá. Svedkovia a kapitán lode tvrdia, že to nebola nehoda, ale žena skočila.

V mori bola 10 hodín, keď ju napokon našli. Spoločnosť Norwegian Star, ktorá trajekt vlastní, celý incident vyšiel draho, približne 600-tisíc dolárov (520-tisíc eur), uviedol Daily Mail.

„Prepáčte, že vás vyrušujem, ale musím vám oznámiť, že niekto skočil z lode. V súčasnosti prebieha pátracia a záchranná misia," ozvalo sa v nedeľu v noci na trajekte. Matka majiteľa trajektu ženu označila za hlupaňu. Otec Britky zase uviedol, že jeho dcéra veľa pije, má osobné problémy a mala by vyhľadať pomoc.

Britka skočila z trajektu pri Chorvátsku
Britka skočila z trajektu pri Chorvátsku Foto: TASR
 

Incidentu predchádzala hádka s partnerom, po ktorej nasledoval alkohol. „Prežíva náročné obdobie. Nechce, aby som sa znepokojoval, ale to samozrejme robím," uviedol pre Daily Mail jej otec, 76-ročný Ron Longstaff.

Prípad vyšetruje polícia, ktorá skúma aj záznamy z priemyselných kamier na trajekte. Zatiaľ vylúčili možnosť, že by Kay cez zábradlie niekto strčil.

Komentáre ( 0)