24. 08. 2018 17:14 | KUOPIO/TASR

Vo Fínsku sa autobus zrútil z mosta na koľaje, zahynuli štyria ľudia

Fínska verejnoprávna stanica YLE uviedla, že autobus v meste Kuopio najprv narazil do áut, ktoré stáli na červenej.

Pohľad na nehodu autobusu vo fínskom meste Kuopio, ktorý spadol na koľajnice.
Pohľad na nehodu autobusu vo fínskom meste Kuopio, ktorý spadol na koľajnice. Foto: Timo Hartikainen, Lehtikuva via AP

Najmenej štyria ľudia prišli o život a vyše 20 ďalších utrpelo zranenia pri nehode autobusu, ktorý vrazil v piatok v strednej časti Fínska do viacerých áut a následne sa z mosta zrútil na železničnú trať. S odvolaním sa na vyhlásenie miestnej polície a médií o tom informovala agentúra AP.

Fínska verejnoprávna stanica YLE uviedla, že autobus v meste Kuopio najprv narazil do áut, ktoré stáli na červenej, a následne sa z mosta zrútil na koľaje.

Dvaja ľudia utrpeli vážne zranenia, zatiaľ čo 20 ďalších hospitalizovali s drobnými poraneniami, priblížil hovorca miestnej polície Miika Mutanen. "Stručne sme hovorili s vodičom autobusu, ktorý povedal, že chcel zabrzdiť, ale nešlo to a tak sa snažil vyhnúť iným autám," uviedol hovorca.

Autobus padol vo fínskom meste Kuopio na koľajnice.
Autobus padol vo fínskom meste Kuopio na koľajnice. Foto: Timo Hartikainen, Lehtikuva via AP
 

Biely autobus patril podľa informácií YLE spoločnosti Kemin Liikenne. Fínsky premiér Juha Sipilä už na Twitteri kondoloval pozostalým obetí.

V okolí miesta nehody prerušili podľa fínskej železničnej spoločnosti VR všetku vlakovú dopravu. Namiesto nej však môžu ľudia na tomto úseku využiť na cestovanie autobusy.

Komentáre ( 0)