10. 09. 2018 09:17 , článok bol aktualizovaný 10. 09. 2018 10:53 | PERTH/jh

Desivý masaker v Austrálii. V slzách zostali aj policajti

Mladík vyvraždil tri generácie jednej rodiny. Starú mamu, 47-ročnú ženu a tri malé deti.

Päťnásobná vražda v austrálskom Perthe
Päťnásobná vražda v austrálskom Perthe Foto: AP

Na predmestí austrálskeho mesta Perth našli v dome zavraždenú rodinu. Medzi obeťami bola stará mama, 47-ročná Mara Quinnová a jej tri malé deti: iba dvojročné dvojčatá Charlotte a Alice a ich o rok staršia sestrička Beatrix.

Polícii sa naskytol desivý pohľad. Páchateľom je partner zavraždenej a otec detí, 24-ročný Anthony Robert Harvey, ktorý sa sám priznal polícii. Urobil tak v meste Karratha, ktoré je od Perthu vzdialené 15 hodín autom. Po výsluchu ho obvinili z päťnásobnej vraždy, uviedol portál news.com.au.

Vyšetrovatelia zisťujú motív vraždy. Údajne svoj čin nahlásil na polícii, poskytol informácie o rodine a na základe toho upovedomili políciu v Perthe, ktorá našla obete v dome.

Podľa polície ich zavraždil pred týždňom a potom s nimi zostal v dome ešte niekoľko dní. Nepoužil pri tom strelnú zbraň, ale nôž a iné predmety. 

Susedia sú z tejto správy zdrvení. Nedokážu pochopiť, ako im mohol niekto takto ublížiť, obzvlášť malým deťom.

„Tie deti som nevidela, ale počula som ich hrať sa na dvore. Nemôžem pochopiť, že sa to vôbec stalo," uviedla žena žijúca na tej istej ulici ako rodina Quinnových. Všetci ich mali radi. „Keď som sa ráno zobudil, myslel som si, že je to zlý sen. Ale je to realita. Je to strašné," uviedol ďalší zo susedov.

 Komentáre ( 0)