11. 09. 2018 11:32 | PARÍŽ/TASR

Krádež v hoteli Ritz: Zlodeji okradli princeznú, vzali šperky za státisíce eur

Patrili saudskoarabskej princeznej, ktorá ich nemala uložené v trezore.

Krádež v hoteli Ritz v Paríži
Krádež v hoteli Ritz v Paríži Foto: CNN

Saudskoarabská princezná ohlásila krádež svojich klenotov v hodnote 800-tisíc eur z apartmánu parížskeho hotela Ritz. Nemenovaná žena podľa policajných zdrojov spresnila, že klenoty jej zmizli v piatok poobede. Stopy po vlámaní sa však nezistili, informovala v noci na utorok agentúra Reuters.

Žena prokurátorovi povedala, že osobné veci nemala zamknuté v bezpečnostnom trezore. Hovorca hotela Ritz sa k záležitosti odmietol vyjadriť. Ak by sa krádež potvrdila, išlo by už o druhý prípad odcudzenia klenotov z tohto luxusného hotela nachádzajúceho sa na Námestí Vendôme v tomto roku.

V januári sa zlodeji pomocou sekier vlámali do hotelovej haly a z vitrín odcudzili náhrdelníky a iné klenoty za milióny dolárov. Polícii sa podarilo zadržať troch páchateľov priamo v budove; ďalší dvaja unikli na skútri a tašku s lupom odhodili. Všetky klenoty sa podarilo získať späť.

Ozbrojené lúpeže nie sú v danej lokalite, kde sa nachádzajú desiatky luxusných obchodov a klenotníctiev, zriedkavé. Vlani v decembri muž v jednom z klenotníctiev zamenil dva diamanty a dva prstene v hodnote 5,5 milióna eur, nahradiac ich lacnými napodobeninami.


Komentáre ( 0)