12. 09. 2018 17:47 | HARRISONVILLE/TASR

Tínedžer padol zo stromu na ražeň, zázrakom prežil

Xavierov hrozivý zážitok sa začal v sobotu, keď naňho v domčeku na strome zaútočili sršne.

Ražeň v hlave amerického tínedžera Xaviera Cunninghama.
Ražeň v hlave amerického tínedžera Xaviera Cunninghama. Foto: Repro foto: youtube.com/The University of Kansas Health System

Desaťročný chlapec z amerického štátu Missouri sa zotavuje po tom, ako naňho zaútočil hmyz a zrútil sa zo stromu na zem, kde dopadol na kovový ražeň na mäso a ten mu prepichol lebku cez tvár až do zadnej časti hlavy.

V stredu (12. 9.) o tom informovala tlačová agentúra AP s odvolaním sa na denník Kansas City Star . Denník napísal, že lekári označili prežitie Xaviera Cunninghama za "zázrak".

Xavierov hrozivý zážitok sa začal v sobotu popoludní 8. septembra, keď naňho v domčeku na strome v rodinnej záhrade v meste Harrisonville zaútočili sršne. Chlapec spadol na zem, a keď jeho matka počula výkriky, rozbehla sa za ním. Lebku mal spredu dozadu prebodnutú polovicou 30-centimetrového kovového ražňa, ktorý mu stále trčal z tváre.

Šéf oddelenia neurochirurgie Lekárskej fakulty Univerzity v Kansase Koji Ebersole vyhlásil, že odstránenie ražňa v nedeľu nebolo jednoduché, ale ražeň minul Xavierovo oko, mozog, miechu aj hlavné cievy.


Komentáre ( 0)