13. 09. 2018 06:21 | MOSKVA/TASR

Manžel jednej z členiek Pussy Riot je vo vážnom stave, hospitalizovali ho pre možnú otravu

Piotr Verzilov začal strácať zrak i schopnosť rozprávať.

Členky Pussy Riot, sprava Maria Aľochinová, Nadežda Tolokonnikovová a jej manžel Piotr Verzilov.
Členky Pussy Riot, sprava Maria Aľochinová, Nadežda Tolokonnikovová a jej manžel Piotr Verzilov. Foto: TASR/AP

Aktivistu a manžela jednej z členiek ruskej punkrockovej kapely Pussy Riot hospitalizovali pre možnú otravu, pričom jeho stav je vážny. S odvolaním sa na ruské média o tom vo štvrtok informovala agentúra AP.

Rozhlasová stanica Echo Moskvy a ruský spravodajský portál Meduza ešte v stredu informovali, že Piotr Verzilov, manžel Nadeždy Tolokonnikovovej a akýsi neoficiálny hovorca skupiny Pussy Riot, je už od utorňajšieho večera na pohotovosti v jednej z moskovských nemocníc. 

Veronika Nikulšinová, ďalšia z členiek tejto formácie, uviedla, že Verzilova hospitalizovali, keď začal strácať zrak i schopnosť rozprávať. Aktivista podľa jej slov aktuálne leží na toxikologickom oddelení. 

Verzilova, Nikulšinovú a ďalšie dve členky ruského zoskupenia Pussy Riot - Oľgu Kuračjovovú a Oľgu Pachtusovovú, odsúdili v polovici júla na 15-dňové väzenie za narušenie finálového zápasu majstrovstiev sveta vo futbale v Moskve. 

Podľa súdu porušili pravidlá platné pre divákov na športových podujatiach a zneužili policajné uniformy, v ktorých vbehli na ihrisko počas finálového zápasu medzi Francúzskom a Chorvátskom. Samotní aktivisti uviedli, že takýmto spôsobom len chceli protestovať proti porušovaniu ľudských práv v Rusku. Trest si odsedeli.

Komentáre ( 0)