13. 09. 2018 10:00 | USA/jh

Spisovateľka napísala esej „Ako zabiť manžela“. Teraz ju obvinili z vraždy svojho muža

Muža našli zastreleného v kuchyni podniku, kde pracoval.

Nancy Cramptonová Brophyová
Nancy Cramptonová Brophyová Foto: Profimedia

Polícia v americkom Oregone zadržala a obvinila z vraždy manžela spisovateľku Nancy Cramptonovú Brophyovú. Tá v roku 2011 napísala esej „Ako zabiť manžela" a zverejnila ju vo svojom blogu. Píše v nej, ako takýto zločin spáchať a neskončiť za mrežami.

Vlastný návod na vraždu zrejme sama využila. Obvinili ju z vraždy 63-ročného manžela Daniela Brophyho, za ktorého bola vydatá 27 rokov. Pracoval ako kuchár a našli ho zastreleného v kuchyni podniku, kde bol zamestnaný. Podľa polície ho skoro ráno 2. júna zastrelila jeho žena.

Motív činu zatiaľ nie je známy. O zadržaní spisovateľky informoval denník The Washington Post.

Vo svojej eseji o zabití manžela uvádza hlavné motívy vraždy, ktoré by ženy mohli viesť k zabíjaniu. Popisuje aj zvolenú vražednú zbraň, zavrhuje nájomného vraha aj ochotného milenca a rozoberá, ako čin spáchať tak, aby na to nik neprišiel.

Cramptonová Brophyová napísala aj knihy, v ktorých sú hlavnými hrdinami drsní muži a silné ženy. V knihe The Wrong Cop (Zlý policajt) píše o žene, ktorá sníva o vražde svojho muža. V románe The Wrong Husband (Zlý manžel) zase opísala osud ženy, ktorá unikne násilníckemu manželovi tak, že pri stroskotaní lodi predstiera vlastnú smrť.


Komentáre ( 0)