13. 09. 2018 10:17 | PEKING/TASR

Auto vrazilo do davu v Číne. Vodič potom útočil na ľudí nožom a lopatou

O život prišlo 11 ľudí. Ďalších 44 je zranených.

Útok autom do davu v Číne
Útok autom do davu v Číne Foto: AP

Jedenásť ľudí prišlo o život a ďalších 44 utrpelo zranenia po tom, ako v meste na juhu Číny vrazil do davu automobil. Šofér tiež zaútočil na ľudí nožom a lopatou, informovala vo štvrtok agentúra Reuters s odvolaním sa na miestnu vládu.

Vozidlo typu SUV zámerne narazilo v stredu večer do ľudí na námestí v meste Mi-šuej, ktoré je súčasťou mesta Cheng-jang v provincii Chu-nan.

Páchateľa zadržali
Páchateľa zadržali Foto: AP
 

Polícia identifikovala podozrivého ako 54-ročného Číňana Jang Can-jüna, ktorý si už odpykal niekoľko trestov odňatia slobody za predávanie drog, krádeže či napadnutie. To v ňom zasialo túžbu "pomstiť sa spoločnosti", uviedla miestna vláda v Cheng-jangu bez toho, aby sa zmienila o možných teroristických motívoch útočníka.

Agentúra AP pripomína, že v Číne došlo v minulých rokoch na verejných miestach k násilným útokom vrátane podpaľačstva či bombových útokov na autobusy či budovy. Niekedy ich spáchali ľudia, ktorí si riešili svoje osobné problémy alebo pociťovali krivdu zo strany spoločnosti. Občas sa takéto útoky pripisovali militantným separatistom, aj keď v minulých rokoch ich bolo pomenej.

Útok autom do davu v Číne
Útok autom do davu v Číne Foto: AP
 


Komentáre ( 0)