28. 09. 2018 11:35 | TOKIO/BBC

Žena roky ukrývala v skrinke na stanici telo mŕtveho novorodenca

Za užívanie úložného boxu platila poplatky, takže sa na nič neprišlo.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: shutterstoc.com/iceink

Poriadny šok zažili tokijskí policajti, keď k nim prišla 49-ročná žena a priznala sa, že už roky ukrýva v úložnej skrinke pri železničnej stanici telo mŕtveho novorodenca.

Emiri Suzakiová mužom zákona vyrazila dych aj tým, že im nebola schopná povedať, kedy presne vlastne mŕtve dieťatko porodila. Vraj to bolo pred štyrmi alebo piatimi rokmi, píše BBC.

"Po tom, čo som neporodila živé dieťa, som spanikárila. Tela som sa nevedela zbaviť, a tak som si ho nechala," povedala Suzakiová policajtom. Tí následne rozkladajúcu sa mŕtvolku uloženú v igelitovej taške našli v skrinke pri jednej z vlakových staníc.

Žena celé roky platila poplatky za užívanie úložného boxu, takže sa na nič neprišlo. Nešlo pritom o malé peniaze - tarifa je totiž asi 1,50 eura za deň. Pokiaľ zákazník nezaplatí niekoľko dní po sebe, má prevádzkovateľ právo skrinku otvoriť a vyprázdniť.

Suzakiová sa na políciu obrátila po tom, čo zabudla kľúč od skrinky u priateľa, s ktorým sa krátko predtým pohádala. Následne dostala strach, že by jej priateľ mohol telo objaviť.

Vyšetrovatelia veria, že žena telo do skrinky odložila krátko po pôrode a teraz zisťujú presnú príčinu smrti. Nie je jasné, aký vysoký trest je hrozí.

Komentáre ( 0)