08. 10. 2018 11:49 | PRAHA/tn.cz

Žena, ktorú uhryzla jedovatá mamba, zostáva v kóme. Prognózy nie sú dobré

A to aj napriek tomu, že protijed zabral presne tak, ako mal.

Mamba zelená, ktorá utiekla v Prahe
Mamba zelená, ktorá utiekla v Prahe Foto: Polícia ČR

Mladá žena, ktorú na začiatku minulého týždňa poštípala v Prahe jedovatá mamba zelená, stále zostáva v nemocnici a je na tom zle. A to aj napriek tomu, že protijed zabral presne tak, ako mal.

Jed v ženinom tele sa tak podľa hovorcu Všeobecnej fakultnej nemocnice v Prahe Filipe Brože podarilo neutralizovať. "Lenže tá pani má iné, s uštipnutím nesúvisiace vážne zdravotné problémy. Lekára by potrebovala, aj keby ju mamba neuhrýzla," uviedol v pondelok pre TN.cz Brož.

Pacientka tak aj naďalej zostáva v umelom spánku, teda riadenej kóme. "Minulý týždeň sme ešte prognózy dávať nechceli, teraz už sa však bohužiaľ dá povedať, že ženine vyhliadky nie sú príliš optimistické," doplnil hovorca nemocnice.

Pripomenul, že pravdepodobná majiteľka smrteľne jedovatej mamby zelenej prekonala po uhryznutí aj zástavu srdca. Had z domu v mestskej časti Hlubočepy zmizol na začiatku uplynulého týždňa, odchytiť sa ho podarilo v piatok v neďalekej záhradkárskej kolónie.

Podľa expertov ešte nie je jasné, či plaz "výlet" prežije. Veterinárna správa už skôr oznámila, že žena nemala na chov hada povolenia a chovala ho načierno. Všetko vyšetruje aj polícia.

Pozrite si archívnu reportáž:

 

Komentáre ( 0)