11. 10. 2018 06:26 | JAKARTA/TASR

Ostrovy Jáva a Bali zasiahlo zemetrasenie, traja mŕtvi

Otrasy spôsobili škody na niekoľkých budovách v oblasti a vyvolali paniku medzi ľuďmi.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com

Najmenej traja ľudia zahynuli a ďalší štyria utrpeli zranenia pri zemetrasení s magnitúdou 6,0, ktoré zasiahlo vo štvrtok ráno miestneho času pobrežie indonézskych ostrovov Jáva a Bali. S odvolaním sa na miestne úrady o tom informovali agentúry Reuters a AP. 

Epicentrum zemetrasenia, ktoré nastalo vo štvrtok nadránom miestneho času (v stredu o 20.45 h SELČ), sa podľa americkej geologickej služby USGS nachádzalo 40 kilometrov severovýchodne od mesta Sumberanyar v provincii Východná Jáva. Jeho hypocentrum bolo v hĺbke 10,4 kilometra.

Otrasy spôsobili škody na niekoľkých budovách v oblasti a vyvolali paniku medzi ľuďmi. Viacerí obyvatelia mesta Denpasar, metropoly Bali, dokonca nakrátko opustili svoje domovy, priblížila agentúra Reuters. 

K trom úmrtiam došlo v provincii Východná Jáva, kde sa v dôsledku otrasov zrútilo viacero budov, a to v čase, keď ľudia spali. Uviedol to hovorca indonézskej Národnej agentúry pre zmierňovanie následkov katastrof (BNPB).

Pred viac ako týždňom zasiahlo silné zemetrasenie a následné vlny cunami aj indonézsky ostrov Sulawesi, pričom zahynulo viac ako 2000 ľudí a ďalšie stovky osôb sú nezvestné.

Na Bali sa tento týždeň koná výročné stretnutie zástupcov Medzinárodného menového fondu (MMF) a Svetovej banky. Zasadnutie prebieha za účasti viac ako 19.000 predstaviteľov vrátane ministrov financií členských.