12. 10. 2018 06:00 | VÍTKOVICE/kc

Drzý zlodej okradol ženu dvakrát: Ako opravár aj ako policajt, ktorý vyšetruje jej prípad

Inde zas presvedčil majiteľku bytu, že jej prišiel zmerať množstvo radónu.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/Stanislaw Mikulski

Českí policajti z Vítkovic chytili neuveriteľne drzého zlodeja. Muž, ktorý má bohatú trestnú minulosť a už bol niekoľkokrát vo väzení, sa špecializoval na okrádanie dôchodkýň. Odkedy ho vlani v júli pustili, stihol spáchať deväť trestných činov vrátane krádeží, podvodov a obmedzovania osobnej slobody. Píše o tom portál iDNES.cz.

Nenapraviteľný recidivista aj napriek zákazu šoférovania dvakrát ukradol kľúče od auta a jeho jazda sa vždy skončila nehodou - raz nacúval do iného vozidla, v ďalšom prípade prerazil s autom bránu. Vynaliezavý zlodej kradol aj v škôlke, do ktorej sa prepašoval vydávajúc sa za rodiča, ktorý chce prihlásiť svoje dieťa. Inde zas presvedčil majiteľku bytu, že jej prišiel zmerať množstvo radónu.

Vrcholom bolo, keď okradol dôchodkyňu (83) v prezlečení za opravára. Ženu poslal po náradie a zatiaľ jej ukradol peňaženku. Počkal niekoľko týždňov a tej istej dôverčivej dôchodkyni sa ozval s tým, že vyšetruje jej prípad krádeže. Pozvala ho do bytu, kde mu opísala, ako ju okradol. Muž ju následne zavrel v izbe a opäť jej zobral peniaze. Ku „cti" mu slúži aspoň to, že sa pri trestných činoch nikdy neuchýlil k násiliu.

Komentáre ( 0)