24. 10. 2018 22:07 | PRAHA, WASHINGTON/TASR

Trump blahoželal Zemanovi k 100. výročiu vzniku Československa

Americký prezident napísal, že USA sú hrdé na úlohu, ktorú zohrali pri založení Československa.

Miloš Zeman.
Miloš Zeman. Foto: TASR

Prezident USA Donald Trump zaslal blahoprajný list k 100. výročiu vzniku bývalého Československa najvyššiemu českému predstaviteľovi Milošovi Zemanovi. Text písomnosti zverejnil na svojich webových stránkach v stredu prezident ČR.

Odosielateľ v mene ľudu Spojených štátov amerických v ňom gratuluje občanom Českej republiky k blížiacemu sa výročiu vzniku Československa pred 100 rokov.

"Spojené štáty sú hrdé na úlohu, ktorú zohrali pri založení Československa pred 100 rokmi, a tešia sa na pokračovanie partnerstva a priateľstva medzi našimi krajinami," napísal prezident USA.

V tejto historicky významnej chvíli "je posilňovanie nášho spoločného západného puta dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. USA a ČR sú pevnými spojencami, ktorých spájajú hodnoty, na ktorých sú postavené naše demokracie, a ktorí sú oddaní spoločným prioritám bezpečnosti, slobody a prosperity. Vaša silná podpora pokračovania českej misie v Afganistane i po tragickej smrti troch českých vojakov 5. augusta pripomenula obete, ktoré prinášajú tí, ktorí spoločne bránia slobodu a naše demokratické hodnoty, a to v súčasnosti i v ďalších rokoch", konštatuje sa v liste Donalda Trumpa, ktorý dostal český prezident.

Komentáre ( 0)