28. 10. 2018 08:59 | LEICESTER/TASR

Pred futbalovým štadiónom v Leicestri sa zrútil vrtuľník vlastníka futbalového klubu

Ten sa údajne aj nachádzal na palube. Čo sa mu stalo zatiaľ nie je známe.

Pred futbalovým štadiónom v Leicestri sa zrútil vrtuľník majiteľa klubu
Pred futbalovým štadiónom v Leicestri sa zrútil vrtuľník majiteľa klubu Foto: TASR/AP
Na parkovisko pred futbalovým štadiónom v anglickom meste Leicester sa zrútil v sobotu vrtuľník, ktorý patril thajskému vlastníkovi miestneho futbalového klubu Vičajovi Srivaddhanaprabchovi. Informovala o tom britská stanica BBC.

Vrtuľník havaroval krátko po vzlietnutí. Miestna polícia neinformovala, či sa v ňom nachádzal aj Srivaddhanaprabcha, no zdroj BBC blízky rodine podnikateľa uviedol, že šesťdesiatročný majiteľ klubu údajne bol na palube. Rovnako aj jeho dcéra, dvaja piloti a piaty pasažier, uviedla agentúra Reuters.

Pred štadiónom v Leicestri sa zrútil vrtuľník majiteľa klubu
Pred štadiónom v Leicestri sa zrútil vrtuľník majiteľa klubu Foto: TASR/AP
 

Stroj odlietal po skončení zápasu Premier League na štadióne King Power, v ktorom hral Leicester City proti West Hamu United (1:1). "Vrtuľník náhle stíchol a vyzeral, že sa vymkol kontrole. Potom bolo počuť silný náraz a videl som veľké plamene," povedal pre BBC fotograf Ryan Brown.

Na záberoch z miesta udalosti je vidieť rozsiahly požiar, ktorý sa podarilo uhasiť v priebehu 20 minút. Srivaddhanaprabcha sa stal vlastníkom klubu v roku 2010. V sezóne 2015/2016 získali "líšky" titul v anglickej lige. Informovala agentúra AP.

Majiteľ klubu Leicester Srivaddhanaprabcha
Majiteľ klubu Leicester Srivaddhanaprabcha Foto: TASR
 Komentáre ( 0)