31. 10. 2018 08:49 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Terezu, ktorú chytili s heroínom, čaká ďalší súd. Bude sa opäť usmievať?

Sudca pritom už minulý týždeň sľuboval, že rozsudok padne do konca októbra.

Češka Tereza H. čaká v pakistanskom väzení na súdny proces.
Češka Tereza H. čaká v pakistanskom väzení na súdny proces. Foto: TV Markíza

Do konca októbra sľuboval sudca rozsudok nad Češkou Terezou, ktorá mala pašovať drogy z Pakistanu. Pojednávanie sa ale stále odkladá a zatiaľ neskončili ani výsluchy posledného svedka. Tereza sa v stredu znovu postaví pred súd, nie je ale jasné, či sa proces niekam posunie, píše tn.cz.

Posledné dva týždne je to stále rovnaké. Terezu v novom oblečení a s blyšťavými šperkami privedie eskorta k súdu. Češka sa usmieva na všetky strany, zo siene ale odchádza sklamaná. Pojednávanie bolo totiž už niekoľkokrát odložené z najrôznejších dôvodov - vrátane štrajku advokátov alebo neprítomnosti sudcu.

Či sa dnes konečne niekam posunie, je otázkou. Sudca pritom už minulý týždeň sľuboval, že rozsudok padne do konca októbra. Podľa informácií českého ministerstva zahraničia ale zatiaľ nebol ani vypočutý posledný svedok.

Na súde by mal vypovedať ešte jeden z colných vyšetrovateľov, ktorý Terezu na letisku v pakistanskom Lahore v januári zadržal s deviatimi kilogramami heroínu v kufri. Podľa ministerstva zahraničia ale pakistanské súdy fungujú inak, než tie české, preto nie je jasné, ako dlho ešte bude konanie trvať.

Od zadržanie Terezy H. na letisku uplynulo už takmer 10 mesiacov. Češka ukrývala heroín v dvojitom dne kufra, aj napriek tomu prešla cez dve kontroly a chystala sa odletieť do Abú Zabí, kde mala presadnúť na lietadlo do Írska.

Pri výsluchu uviedla, že o drogách nevedela. Tušila vraj, že preváža niečo nelegálne, myslela si však, že ide o marihuanu. Za pašovanie drog hrozí v Pakistane až doživotné väzenie, väčšinou sa ale neukladá cudzincom. Šancu na vydanie do Česka podľa odborníkov nemá.

Komentáre ( 0)