06. 11. 2018 11:09 | MARSEILLE/TASR

Spod ruín zrútených domov v Marseille vytiahli telo druhej obete

Úrady predpokladajú, že zavalených mohlo byť päť až osem ľudí.

Pod ruinami zrútených domov v Marseille našli telo muža.
Pod ruinami zrútených domov v Marseille našli telo muža. Foto: TASR/AP Photo/Claude Paris
V Marseille sa zrútila budova.
V Marseille sa zrútili dve budovy.
V Marseille sa zrútili dve budovy.

Zrútenie dvoch domov, ku ktorému došlo v pondelok v centre francúzskeho mesta Marseille, si vyžiadalo už najmenej dve obete na životoch. Informoval o tom francúzsky spravodajský portál LCI.

Po tom, ako záchranári v utorok ráno spod ruín vyslobodili telo muža, médiá napoludnie informovali o náleze tela ženy.

Úrady v utorok ráno zverejnili predpoklad, že zavalených mohlo byť päť až osem ľudí. O ich osude zatiaľ nie je nič známe, informoval na svojej webovej stránke denník Le Monde.

V Marseille sa zrútili dve budovy.
V Marseille sa zrútili dve budovy. Foto: TASR/AP Photo/Claude Paris
 

Francúzsky minister vnútra Christophe Castaner označil záchranu ľudských životov za prioritu. Uviedol, že záchranná operácia na mieste nešťastia v Marseille potrvá ešte niekoľko dní. Záchranári podľa neho pri obhliadke v pondelok našli niekoľko miest, kde by sa mohli nachádzať preživší.

V snahe zaistiť bezpečnosť záchranárov počas ich pátracej akcie úrady v pondelok nariadili preventívne zbúranie budovy v bezprostrednej blízkosti rumoviska, ktorej už v pondelok hrozilo zrútenie.

Prípad prebrala miestna prokuratúra, ktorá ho vyšetruje pre podozrenie z neúmyselného zabitia a spôsobenia zranení. Úrady sú si totiž "takmer úplne isté", že v jednej z budov sa pred jej zrútením nachádzali ľudia. Podľa očitých svedkov tam boli aj rodiny s deťmi.

Obe zrútené budovy boli v zlom technickom stave. Jedna bola neobývaná a v druhej úrady v polovici októbra nariadili vysťahovať nájomníkov pre hrozbu prepadnutia sa podlahy v byte na prvom poschodí. Po rekonštrukčných prácach úrady nájomníkom povolili návrat.

 


Komentáre ( 0)