12. 11. 2018 13:29 | CANBERRA/bbc

Žena, ktorá schovávala ihly do jahôd, sa postavila pred súd. Prečo to robila?

Súd zatiaľ nerozhodnul o tom, či na ženu uvalí väzbu, alebo určí kauciu.

Ihla v jahode.
Ihla v jahode. Foto: reprofoto/ENEX

Austrálska polícia dolapila ženu, ktorá v jahodách ukrývala ihly. Pracovala na farme neďaleko Brisbane a chcela ju vraj finančne poškodiť. Policajti od polovice septembra zaznamenali takmer 200 takýchto prípadov.

Policajti zadržali 50-ročnou My Ut Trinhovú v nedeľu a hneď na druhý deň ju priviedli na súd, kde si vypočula obvinenie. Súd zatiaľ nerozhodnul o tom, či na ženu uvalí väzbu, alebo určí kauciu, informoval portál BBC.

Prokurátori kauciu neodporúčajú, pretože by sa Trinhová mohla stať obeťou násilia od ľudí, ktorí by sa chceli sami pomstiť. Zatiaľ nie je jasné, za koľko z takmer 200 prípadov žena mohla. Polícia iba oznámila, že jej DNA bolo nájdené na jahodách vo Victorii.

ZDROJ: Twitter/The Advertiser

"Polícia prípad prezentuje tak, že bola motivovaná nejakou zášťou alebo pomstou," uviedla sudkyňa Christine Roneyová. Žena údajne chcela farmu, na ktorej pracovala, finančne poškodiť. K činom sa priznala, ihly a ďalšie kovové predmety vraj do jahôd ukrývala niekoľko mesiacov. V reakcii na množiace sa prípady austrálska vláda zvýšila maximálny trest za kontamináciu potravín z 10 na 15 rokov väzenia.

Polícia zaznamenala od polovice septembra do polovice novembra po celej krajine 186 prípadov "napichaných" jahôd, 15 z nich sa ale ukázali ako falošné. Policajti zadržali tiež neplnoletého chlapca, ktorý vraj chcel čin napodobniť.

Komentáre ( 0)