28. 11. 2018 06:00 | BERN/jh

Na tento hrozivý zážitok nikdy nezabudne. Let na rogale ho mohol stáť život

Pilot zabudol pripútať turistu a rozbehol sa do výšin.

Turista letel rogalom bez pripútania
Turista letel rogalom bez pripútania Foto: YouTube.com

Turista z Floridy navštívil Švajčiarsko, kde chcel zažiť trocha adrenalínu. Netušil však, že ho bude mať dosť na celý život. Prvý deň jeho dovolenky sa totiž mohol skončiť tragicky.

Chris Gursky chcel vyskúšať let na rogale a všetko to nakrútiť na video, ktoré potom zverejní na svojom YouTube kanále. Netušil však, že z toho vznikne dráma, na akú nikdy nezabudne.

Pilot rogala ho zabudol pripútať, spustil sa s ním a až vo vzduchu zistil, že urobil fatálnu chybu. Chris sa ocitol niekoľko metrov nad zemou a rogala sa držal holými rukami. Nebol istený a keby nebol vydržal až do pristátia, let rogalom by sa mu stal osudným.


Pilot navyše nevedel hneď pristáť, pretože sa nachádzali nad lesom. Dráma trvala vyše dve minúty. Našťastie sa nestala tragédia. Podarilo sa im pristáť, no Chris utrpel zranenie. Má zlomené zápästie a tiež natrhnutý bicepsový sval na ľavej ruke.

„Pamätám si na ten pocit, keď som sa pozrel dole a pomyslel si, že teraz nastane koniec. Pilot sa ma snažil celý čas udržať, no ja som strácal v rukách silu. Pristál som pri vysokej rýchlosti. Bol to tvrdý dopad," prezradil Chris.

„Bojoval som o svoj život 2 minúty a 14 sekúnd. Musel som podstúpiť operáciu zápästia. Teraz mám v ruke titánovú doštičku a niekoľko skrutiek," dodal Chris. Na pilota rogala vraj už nie je nahnevaný. Robil všetko, čo mohol, aby ho zachránil. „Je to dobrý chlap," prezradil pre metro.co.uk Chris.

Komentáre ( 0)