12. 12. 2018 06:00 | NEW YORK/jh

Policajti vytrhli ročné dieťa matke z náručia. Znepokojujúce video všetkých pobúrilo

Necitlivý zákrok polície si svedkovia nakrúcali na video a zverejnili na internete.

Necitlivý zákrok polície
Necitlivý zákrok polície Foto: LiveLeak

Polícia v New Yorku vyšetruje nepríjemný incident, pri ktorom ich kolegovia doslova vytrhli iba ročné dieťa matke z náručia. Chceli ju zatknúť za to, že nechcela odísť z centra sociálnych služieb. Dieťa nechcela pustiť, bránila sa a kričala, že ubližujú jej synovi. Dráma netrvala dlho, no emocionálne poznačila matku aj dieťa.

Jazmine Headleyová (23) prišla do centra vybaviť starostlivosť o svojho syna. Množstvo ľudí a takmer žiadne miesto na sedenie ju donútili sadnúť si s dieťaťom na zem. Údajne čakala na úrade až štyri hodiny, píše BBC.

Keď ju strážnik napomenul, že blokuje chodbu a má odísť, odmietla. Opakovane ju napomínal, no zostala sedieť na mieste. On preto zavolal políciu. Tá však situáciu vôbec nezvládla. Ženu sa rozhodli zatknúť a snažili sa jej dieťa vytrhnúť z náručia. Jeden policajt s chlapčekom silno mykal, čo je vidieť aj na videu. Okolostojaci ľudia si všetko nakrúcali na mobily.

V miestnosti nastala dráma. Niekoľko príslušníkov polície stálo okolo mladej ženy, ktorá dieťa nechcela pustiť. V rukách jednej policajtky sa dokonca nachvíľu objavil paralyzér, ktorý ale nepoužila. Celý incident bol traumatizujúci pre dieťa aj matku, ktorá vlastne nič neurobila.

Mladú matku napokon vyviedli z centra von. Nikto sa pri tom nezranil. Konanie polície teraz väčšina diskutujúcich ľudí na internete odsudzuje.

Newyorská polícia je terčom kritiky. Vyjadril sa k tomu aj starosta Brooklynu: „Nedošlo k žiadnemu trestnému činu, celé to bolo iba o konverzácii. Malo to byť skôr tak, že by jej pohľadali stoličku na sedenie a porozprávali sa s ňou. Veď sme ľudia."

Aj ďalší ľudia sa priklonili k názoru, že išlo o neakceptovateľný zákrok, ktorý bol necitlivý a absolútne zbytočný. Prípad musí byť vyšetrení, výsledky zverejnené a kompetentní musia prijať zodpovednosť.

Komentáre ( 0)