11. 12. 2018 19:22 | MOSKVA/TV Markíza

Ruský expolicajt je najhorší sériový vrah žien. Prezradil hororové detaily

Na doživotie ho odsúdili už druhý raz.

Vrah.
Vrah. Foto: TVNOVINY.sk

Mal pomáhať a chrániť, na konto mu už ale pripísali takmer 80 vrážd. Bývalého ruského policajta už po druhý raz odsúdili na doživotie. Najhorší sériový vrah žien prezradil hororové detaily.

Angarský maniak tak prezývali bývalého policajta, ktorý si vo väzení odpykával doživotný trestza vraždu 22 žien. Za mrežami sa však začal priznávať k ďalším zločinom. Vyhlasoval vtedy, že v počte obetí predčí aj sovietskeho sériového vraha Andreja Čikatila.

„Začiatkom zimy alebo koncom jesene 1994, som priviezol dve neznáme dievčatá a zabil som ich," povedal  Mikhail Popkov.

Vyšetrovatelia nanovo otvorili desiatky nevyriešených prípadov znásilnení a vrážd v Irkutskom regióne. Vypočuli 155 svedkov, jeho prípad rozpracovali v 300 spisoch, exhumovali 20 obetí. Na jednej z nich ešte našli jeho DNA.

„Ak mala žena náušnice, prsteň či tetovanie, ihneď ju vedel identifikovať a špecifikovať kde a kedy ju zabil," uviedol hlavný ruský prokurátor Alexandr Shkinev.

Vyšetrovateľov zaviedol na miesta činu a aj po desaťročiach im prezradil podrobné detaily. Najprv zabil jednu a potom druhú a to údermi sekerou do hlavy.

Jeho obeťami boli väčšinou ženy vo veku 16 až 40 rokov. Policajt, ktorý odišiel do výsluhového dôchodku pred dvadsiatimi rokmi, bol v čase zabíjania podľa lekárov príčetný. Do svojich obetí sa vraj patologicky zamiloval a vraždil vraj zo žiarlivosti.

 

Komentáre ( 0)