13. 12. 2018 07:01 | ANKARA/TASR

Havária rýchlovlaku pri Ankare: Najmenej deväť mŕtvych a viac ako 47 zranených

Dva vozne súpravy sa prevrátili.

Vlakové nešťastie v Turecku
Vlakové nešťastie v Turecku Foto: TASR

Najmenej deväť mŕtvych a vyše 47 zranených si vyžiadala havária vysokorýchlostného vlaku, ku ktorej došlo vo štvrtok ráno pri tureckej metropole Ankara. Informuje o tom tlačová agentúra AP.

O život prišli traja rušňovodiči a šesť cestujúcich. Ôsmi zranení zomreli priamo na mieste, jeden po prevoze do nemocnice.

Podľa miestnych úradov sa vlak najskôr na malej ankarskej železničnej stanici Maršandiz, kde vysokorýchlostné súpravy nezastavujú, čelne zrazil s lokomotívou, ktorej posádka kontrolovala stav železničnej trate. Potom vrazil do nadchodu pre chodcov, ktorého časť sa následkom kolízie zrútila. Najmenej dva vozne sa pritom vykoľajili.

Vlak zhruba šesť minút pred nehodou vypravili z hlavnej stanice v Ankare do približne 260 kilometrov vzdialeného mesta Konya, ktoré sa rovnako ako turecká metropola nachádza v strednej časti krajiny.

Na mieste zasahovali záchranári za pomoci pátracích psov, ktorí vyslobodzovali cestujúcich z poškodených vozňov a trosiek zrútenej lávky. Predpokladá sa, že všetkých ľudí z vlaku už vytiahli.

Podľa tureckých médií, na ktoré sa odvoláva agentúra AFP, sa v rýchlovlaku nachádzalo celkovo 206 cestujúcich.

 


Komentáre ( 0)