13. 12. 2018 09:50 | ŠTRASBURG/TASR

Páchateľ útoku v Štrasburgu je stále na úteku

Vianočné trhy v historickom jadre Štrasburgu zostanú zatvorené aj vo štvrtok.

Chérif Chekatt, podozrivý páchateľ zo streľby v Štrasburgu
Chérif Chekatt, podozrivý páchateľ zo streľby v Štrasburgu Foto: TASR

Pátranie francúzskych bezpečnostných zložiek po páchateľovi, 29-ročnom Chérifovi Chekattovi, utorkového útoku v centre Štrasburgu, je stále neúspešné. Polícia sa v stredu večer obrátila na verejnosť s výzvou o pomoc pri jeho dolapení. Informoval o tom spravodajský portál France Info s tým, že po podozrivom mužovi v Štrasburgu pátra 720 príslušníkov bezpečnostných zložiek.

Vianočné trhy v historickom jadre Štrasburgu, v ktorých blízkosti sa útok odohral, zostanú zatvorené aj vo štvrtok. Nariadila to policajná prefektúra z bezpečnostných dôvodov.

Zomrel jeden zo zranených

Francúzske úrady vo štvrtok informovali o úmrtí jedného zo zranených pri utorkovom útoku v Štrasburgu. S odvolaním sa na miestnu prokuratúru a policajnú prefektúru to uviedol spravodajský portál France Info.

Výsledkom streľby v centre Štrasburgu sú tak traja mŕtvi, jedna osoba v stave mozgovej smrti a 12 zranených, ktorí sú hospitalizovaní v rôznych mestských nemocniciach.

Polícia bezprostredne po útoku zadržala štyri osoby z najbližšieho okolia predpokladaného páchateľa. Mali by byť medzi nimi aj jeho dvaja bratia, pričom jedného z nich sledovali agenti teritoriálneho oddelenia spravodajskej služby SRRT. Podľa vyjadrenia nemenovaného zdroja z prostredia polície sa jeden z bratov podozrivého ešte v utorok večer sám prihlásil na polícii.

Na námestí v Štrasburgu zapaľujú sviečky
Na námestí v Štrasburgu zapaľujú sviečky Foto: TASR/AP
 

Francúzsky premiér Édouard Philippe v stredu večer v súvislosti s udalosťami v Štrasburgu avizoval zvýšenie počtu vojakov zapojených do operácie Sentinelle. Okamžite sa k nim pridá 500 vojakov a ďalších 1300 bude nasledovať v krátkom čase. Premiér uviedol, že cieľom tohto opatrenia je zaistiť bezpečnosť na miestach, kde sa zhromažďujú ľudia, najmä na vianočných trhoch, a to po celom Francúzsku.

Operácia Sentinelle je protiteroristická misia francúzskej armády, ktorá bola spustená po útokoch na redakciu satirického magazínu Charlie Hebdo v januári 2015.

 

Komentáre ( 0)