17. 12. 2018 07:37 | SAPPORO/TASR

Mohutný výbuch v japonskej reštaurácii zrejme spôsobil plyn

Podľa polície sa zranilo celkovo 42 ľudí, z nich viacerých vážne.

Výbuch v Japonsku.
Výbuch v Japonsku. Foto: TASR/Masanori Takei/Kyodo News via AP

Mohutný výbuch v reštaurácii v severojaponskom Sappore, pri ktorom utrpeli zranenia desiatky ľudí, pravdepodobne nastal po úniku plynu. S odvolaním sa na úrady o tom v pondelok informovali japonské médiá.

Drevenú budovu, v ktorej sa nachádzala aj realitná kancelária, explózia z nedeľňajšieho večera miestneho času zničila. Podľa polície zranila celkovo 42 ľudí, z nich viacerých vážne. Hasičské práce trvali do skorých raňajších hodín, píše ďalej agentúra DPA.

 

Výbuch v hlavnom meste ostrova Hokkaido otriasol aj okolitými obytnými budovami a reštauráciami, na ktorých sa rozbili okná. Trosky leteli do vzdialenosti niekoľkých desiatok metrov.

Mnohí obyvatelia sa spočiatku domnievali, že nastalo zemetrasenie. Úrady rozhodli o zriadení núdzového centra pre obyvateľov susedných budov, kde by mohli stráviť noc a uniknúť tak pred dymom.

Pred reštauráciou, ako aj v realitnej kancelárii sa nachádzalo viacero fliaš s propánom, pričom plynové potrubie v drevenej budove bolo poškodené, uviedli tiež miestne médiá. Jeden zo svedkov televíznej stanici NHK povedal, že po výbuchu zacítil plyn.

Komentáre ( 0)