17. 12. 2018 08:43 | PRAHA/TASR

Poplach na letisku v Prahe: V lietadle našli podozrivý predmet

Pre obrázok bomby na papieri museli všetci vystúpiť.

Lietadlo s podozrivým predmetom na letisku v Prahe
Lietadlo s podozrivým predmetom na letisku v Prahe Foto: Polícia ČR/Twitter

Rozsiahlu policajnú akciu na Letisku Václava Havla v pražskej štvrti Ruzyně vyvolal v nedeľu večer nález na palube lietadla smerujúceho z Británie. Letuška našla na toalete papierik, na ktorom bola namaľovaná bomba. Lietadlo museli prehľadať pyrotechnici, uviedol spravodajský portál Novinky.cz.

Po náleze papierika kapitán stroja informoval riadiacu vežu a na miesto vyslali policajtov, uviedla hovorkyňa cudzineckej polície Kateřina Rendlová.

Lietadlo letiace z britského mesta Manchester so 183 cestujúcimi na palube pristálo v Ruzyni vo večerných hodinách. K lietadlu dorazilo niekoľko policajných vozidiel, prišiel aj pyrotechnik a okolie zabezpečovali letiskoví hasiči.

Policajti museli v rámci stanovených postupov vypočuť všetkých cestujúcich, či nevideli niekoho podozrivého a podobne, a takisto preveriť batožinu v podpalubí i príručnú batožinu, vysvetlila hovorkyňa. Dodala, že žiadna bomba sa pri prehliadke lietadla nenašla.

Akcia sa skončila v nedeľu krátko po 22.30 h.

Podľa informácií portálu Novinky.cz prešli kontrolou aj všetci cestujúci. Letiskový personál údajne kontroloval pomocou röntgenu aj pasažierov z ďalších letov, ktoré dorazili do Prahy.

Komentáre ( 0)